Skoda ujawniła światu swój nowy samochód koncepcyjny, a także odświeżone logo i plan na kolejne lata. Skoda Vision 7S to zapowiedź nowej stylistyki i filozofii tworzenia samochodów przez Czechów.

30 sierpnia w Pradze odbyła się konferencja SKODA Explore More, która jest zapowiedzią ogromnych zmian w kontekście projektowania samochodów przez producenta siedzibą w Mlada Boleslav. Czesi od kilku lat bardzo prężnie się rozwijają, a zmiany, które czekają producenta zza naszej południowej granicy, mają nadać mu wyjątkowy charakter i być kolejnym, bardzo odważnym krokiem w kierunku poszukiwania swojego „ja”. Podczas tego eventu poznaliśmy nie tylko nowy język stylistyczny marki, jej plan rozwoju na następne lata, ale również zupełnie nowy samochód koncepcyjny. Skoda Vision 7S Concept to projekt całkowicie elektrycznego, 7-miejscowego SUV-a, który oczywiście nie wyjdzie na ten moment poza ramy renderów graficznych, lecz jest bardzo dobitnym pokazem, w jaką stronę zamierza podążać czeska marka.

Zacznijmy jednak od innych zmian – logo Skody zostanie w drobnym stopniu zmienione. Stanie się ono dwukolorowe i będzie bardziej przypominało to znane z lat 1925-1993, co jest swoistym powrotem do korzeni. Napis Skoda pozbędzie się znaku diakrytycznego nas S, lecz zastąpiony będzie on specjalnym wcięciem, dzięki czemu podkreślenie czeskiego pochodzenia nadal będzie zauważalne.

Nowe logo Skoda

Zmieni się również forma komunikacji z klientami, a także wiodące kolory marki. Jak widać po powyższym logu, będą to szmaragdowy oraz barwa nazwana „elektryczną zielenią”. Trzeba przyznać, że jest to kompozycja naprawdę schludna. Zmiany te będą wchodziły w życie stopniowo, aż do 2024 roku. Wtedy też nowe materiały, schematy kolorystyczne oraz nowe logo będą w całości stanowić o tożsamości marki.

New Skoda 2024

Nie można również zapomnieć o samochodzie koncepcyjnym Skoda Vision 7S, który definiuje nowy język stylistyczny oraz kierunek designerski, w którym chce podążać marka będąca częścią koncernu VAG. Vision S7 to 7-miejscowy, w pełni elektryczny SUV, który z pomocą akumulatora o pojemności 89 kWh ma mieć możliwość przejechania na jednym ładowaniu ponad 600 kilometrów. Brak słupka B ułatwiający wsiadanie, minimalistyczny styl, bardzo ciekawy zderzak oraz agresywna linia nadwozia to tylko kilka najciekawszych aspektów tego samochodu.

Skoda Vision S7 Concept

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *