Redaktor | Fotograf

GT X-Over – to właśnie tak ma nazywać się nowy model elektryczny od Alpine Choć Francuzi udowodnili już, że potrafią zrobić dobry samochód sportowy, to jednak jak poradzą sobie ze stworzeniem sportowego SUVa? Przekonamy się o tym już w 2025 roku, ponieważ właśnie wtedy na drogi trafi elektryczny crossover Alpine. Tuż po nim także czeka nas sporo nowości, Francuzi mają bowiem bardzo ambitne plany na przyszłość.

Czy się to komuś podoba czy nie – elektryczne SUVy są teraz na topie. Klienci rzucają się na nie jak na świeże bułeczki. Każdy z producentów chce się zaprezentować w tym segmencie, w związku z czym nawet marki takie jak Alpine planują wprowadzenie modeli tego typu do sprzedaży. Nastąpi to już niedługo, ponieważ Francuzi planują zrobić to w 2025 roku. Do 2026 roku, Alpine będzie już w pełni elektryczną marką, a w gamie znajdą się trzy nowe modele. Pierwszym z nich będzie właśnie sportowy SUV, który ma być bestsellerem marki. Otrzyma prawdopodobnie dość niezwykłą nazwę GT X-Over.

Alpine GT X-Over trafi na rynek w 2025 roku - sportowy elektryczny SUV

O nowym modelu niestety wciąż niewiele wiadomo. Według producenta, ma łączyć lata doświadczenia koncernu w budowaniu modeli elektrycznych, ze sportowym zacięciem Alpine. Sportowy SUV prawdopodobnie powstanie na platformie CMF-EV, która została opracowana we współpracy z Nissanem. Korzysta z niej również Renault, które zaimplementowało ją w najnowszym Megane E-Tech Electric. Pozwoli ona na zastosowanie wielu nowych rozwiązań, a także według Alpine wprowadzi nową jakość i rewolucyjne wyposażenie w tym segmencie.

Alpine GT X-Over trafi na rynek w 2025 roku - sportowy elektryczny SUV

Fabryka w Dieppe już niedługo ma zostać przystosowana do produkcji aut elektrycznych i korzystania z nowej platformy. Ma być to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w tej części Francji. Docelowo, to właśnie tam mają powstawać wszystkie modele Alpine. Poza SUVem, w ofercie ma znaleźć się także elektryczny następca A110, a także hot-hatch. Jak widać, Francuzi mają bardzo ambitne plany. Mają jednak szanse powodzenia, zwłaszcza gdy samochody Alpine wciąż będą tak wyjątkowe.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *