Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Alfa Romeo ogłosiła, że ​​jej najnowszy model nosić będzie nazwę MILANO. W zdecydowany sposób marka ta odnosi się do swojej bogatej historii, wprowadzając na rynek pierwszego miejskiego SUV-a, wiernego sportowemu DNA, dostępnego również w wersji w 100% elektrycznej.

Nazwa MILANO to hołd dla rodzinnego miasta marki Alfa Romeo, które jest nie tylko ambasadorem Made in Italy na całym świecie, ale również międzynarodową stolicą designu, symbolem innowacji, zrównoważonego rozwoju oraz liderem w transformacji motoryzacji w kierunku napędu elektrycznego.

Historia marki Alfa Romeo sięga 1910 roku, a logo tej włoskiej marki od tego czasu składa się z dwóch kluczowych symboli: czerwonego krzyża na białym tle, będącego historycznym znakiem stolicy Lombardii, oraz węża Biscione, herbu szlacheckiej rodziny Visconti. Przez ponad 60 lat, od 1910 do 1972 roku, nazwa MILANO była integralną częścią tego logo. Od 1918 roku towarzyszył jej akronim „A.L.F.A.” (Anonima Lombarda Fabbrica Automobili), który w 1919 roku zmieniono na „ALFA ROMEO”.

Alfa Romeo MILANO - nowy crossover od Włochów - co nowego przynosi?

Nowy model Alfa Romeo Milano zadebiutuje przed międzynarodowymi mediami w kwietniu 2024 roku, a to właśnie w Mediolanie, mieście związanym z historią marki. Ten premierowy moment będzie również okazją do podsumowania roku 2023 i uwypuklenia solidnego wzrostu marki na skalę globalną – wzrost wynoszący imponujące 34% w porównaniu z rokiem 2022 w okresie od stycznia do listopada.

Model Milano, debiutując w 2024 roku, oznacza powrót marki Alfa Romeo do segmentu B, który jest jednym z największych w Europie. To propozycja będąca ucieleśnieniem charakterystycznego dla marki DNA i szlachetnego, włoskiego sportowego stylu. Jest to także pierwszy w pełni elektryczny model sportowego miejskiego SUV-a, stanowiący nową bramę do świata Alfa Romeo dla fanów Alfisti oraz szerokiego grona klientów oczekujących na powrót marki do tego konkretnego segmentu.

Alfa Romeo MILANO - nowy crossover od Włochów - co nowego przynosi?
Fot. Motor1

Jean-Philippe Imparato, dyrektor generalny marki Alfa Romeo, podkreśla znaczenie wprowadzenia modelu Milano na rynek w 2024 roku, rozszerzając w ten sposób ofertę marki, która teraz może zaspokoić potrzeby wszystkich entuzjastów. Milano to symboliczne “witaj z powrotem” dla wielbicieli marki, którzy cierpliwie oczekiwali na jej powrót do segmentu B, a także dla nowych klientów poszukujących unikalnych doznań związanych z włoskim stylem.

Alfa Romeo MILANO - nowy crossover od Włochów - co nowego przynosi?
Fot. Motor1

Decyzja o wyborze nazwy „Milano” jest ukłonem w stronę historii marki i wpisuje się w tradycję Alfa Romeo, która zawsze nawiązywała do swoich włoskich korzeni. Odważna ambicja marki przy wprowadzeniu tego modelu wykracza poza nazwy używane dotychczas, stanowiąc ponadczasowy manifest wartości, które sprawiły, że Alfa Romeo zawsze była marką wyjątkową.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *