Redaktor | Fotograf

Nie jest to jednak tylko wymysł grafika. Takie auto (Porsche 911 Safari) wejdzie do produkcji już w przyszłym roku i pozwoli na wykorzystywanie nowej 911 także na nieutwardzonych drogach.

Porsche poza oczywistą tradycją wyścigową, ma również bogatą historię sportów rajdowych. Brały w niej udział klasyczne generacje 911, odnosząc niemałe sukcesy. Teraz jednak, model ten nie jest zbyt często zabierany poza utwardzone drogi. To może się jednak zmienić już niedługo, dzięki uterenowionej odmianie Safari. Choć brzmi to dość nieprawdopodobnie, ma ona szanse przywrócić sportowe auto na nieubite szlaki. Stanie się to jednak prawdopodobnie za jakiś czas, choć auto zostało już zauważone podczas testów. Czym może nas zaskoczyć Porsche 911 Safari?

Porsche 911 Safari
Render: Motor1

Dzięki renderowi przygotowanemu na podstawie zdjęć szpiegowskich, możemy już teraz zobaczyć jak odmiana Safari będzie prawdopodobnie wyglądać. Oczywiście największą zmianą będzie znacznie podwyższone zawieszenie. Wraz z nim przyjdą dodatkowe osłony nadkoli, a także specyficzny zderzak tylny, podobny do tego z 911 Turbo S, jednak z tablicą przesuniętą do góry. Jednocześnie 911 Safari nie otrzyma poszerzonego body znanego z najszybszej obecnie oferowanej odmiany modelu.

Foto. Motor1

Wraz z tą informacją możemy domyśleć się, że pod maską nie znajdzie się topowy silnik. Prawdopodobnie Porsche planuje tam umieścić jednostkę z wersji 4S. Napęd na wszystkie koła jest oczywistością w przypadku takiej odmiany, a moc wersji 4S powinna zapewnić optymalne osiągi na wszystkich nawierzchniach, zwłaszcza w połączeniu z dobrymi oponami. Poza tym inaczej powinno zostać zestrojone zawieszeniem, a także napęd powinien otrzymać różnie nastawy.

Foto. Motor1

Patrząc na stopień zaawansowania prac nad tym modelem, możemy się go spodziewać już w przyszłym roku. Będzie to zdecydowanie jedna z najciekawszych odmian Porsche 911, a także piękne nawiązanie do początków historii modelu, który był bardzo popularny na odcinkach rajdowych. Z pewnością znajdą się chętni na takie auto, a także będą je odpowiednio użytkować. Ciężko jednak powiedzieć, jakie ceny osiągnie wersja Safari, ani czy produkcja będzie mocno limitowana.

Render i zdjęcia szpiegowskie: Motor1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *