Toyota Corolla Cross – pojawi się kolejny Crossover z Japonii?

Po małym Yarisie Cross przyszedł czas na coś większego, dlatego na horyzoncie pojawia się Toyota Corolla Cross, jako większy jego brat

Toyota niedawno pokazała zupełnie nowy model o nazwie Yaris Cross. Samochód ten jest umieszczony poniżej modelu C-HR i obecnie to najmniejszy Crossover oferowany przez japońskiego producenta. Jednak teraz po raz pierwszy pojawiły się zdjęcia innego zakamuflowanego modelu, który przemierza drogi Tajlandii. Robocza nazwa tego projektu to 740B, a sam samochód opiera się na platformie TNGA (podobnie jak chociażby model Harrier przeznaczony tylko na rynek azjatycki). Jednak jakiś czas temu w Australii Toyota zarejestrowała nazwę “Toyota Corolla Cross”, a gabarytami auto pasuje do Corolli, więc czy jest to większy brat uterenowionego Yarisa?

Toyota Corolla Cross

Wiele na to wskazuje i nawet jest miejsce w gamie na taki samochód, bo ten miałby znajdować się pomiędzy modelem C-HR a większym RAV-4. W ten oto sposób producent by zapełnił lukę i jednocześnie rozwinął swoją nową serię o nazwie Cross. Wizualnie samochód jest całkowitą zagadką, bo nie wiemy nic o tym aucie z aspektów stylistycznych. Możemy spodziewać się jednak, że wiele elementów będzie pochodzić z Yaris Cross, a cały samochód przybierze tą samą formę tyle tylko, że będzie znacznie większy. W końcu mówimy o aucie pomiędzy C-HR a RAV-4. Na pewno obecna będzie agresywna stylistyka oraz wiele elementów znanych chociażby z modelu Harrier.

Toyota Corolla Cross

Pod maską zapewne będą te same silniki co w przypadku Corolli z tym, że wielce prawdopodobne jest pojawienie się hybrydy dokładnie takiej jak w przypadku Yarisa Cross. Chodzi konkretnie o napęd e-AWD, gdzie tylna oś napędzana jest przez silnik elektryczny, a łącznie mamy 130 KM. W przypadku Corolli może to być nieco więcej (okolice 150-170 KM), gdyż jest to auto znacznie większe. Auto pojawi się na pewno w Ameryce Południowej, w tym w Brazylii, ale czy zawita do Europy ciężko powiedzieć. Miejmy jednak nadzieję, że tak, bo przydałby się taki SUV na Starym Kontynencie.

Foto. Thai Car Inside