Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Po małym Yarisie Cross przyszedł czas na coś większego, dlatego na horyzoncie pojawia się Toyota Corolla Cross, jako większy jego brat

Toyota niedawno pokazała zupełnie nowy model o nazwie Yaris Cross. Samochód ten jest umieszczony poniżej modelu C-HR i obecnie to najmniejszy Crossover oferowany przez japońskiego producenta. Jednak teraz po raz pierwszy pojawiły się zdjęcia innego zakamuflowanego modelu, który przemierza drogi Tajlandii. Robocza nazwa tego projektu to 740B, a sam samochód opiera się na platformie TNGA (podobnie jak chociażby model Harrier przeznaczony tylko na rynek azjatycki). Jednak jakiś czas temu w Australii Toyota zarejestrowała nazwę “Toyota Corolla Cross”, a gabarytami auto pasuje do Corolli, więc czy jest to większy brat uterenowionego Yarisa?

Toyota Corolla Cross

Wiele na to wskazuje i nawet jest miejsce w gamie na taki samochód, bo ten miałby znajdować się pomiędzy modelem C-HR a większym RAV-4. W ten oto sposób producent by zapełnił lukę i jednocześnie rozwinął swoją nową serię o nazwie Cross. Wizualnie samochód jest całkowitą zagadką, bo nie wiemy nic o tym aucie z aspektów stylistycznych. Możemy spodziewać się jednak, że wiele elementów będzie pochodzić z Yaris Cross, a cały samochód przybierze tą samą formę tyle tylko, że będzie znacznie większy. W końcu mówimy o aucie pomiędzy C-HR a RAV-4. Na pewno obecna będzie agresywna stylistyka oraz wiele elementów znanych chociażby z modelu Harrier.

Toyota Corolla Cross

Pod maską zapewne będą te same silniki co w przypadku Corolli z tym, że wielce prawdopodobne jest pojawienie się hybrydy dokładnie takiej jak w przypadku Yarisa Cross. Chodzi konkretnie o napęd e-AWD, gdzie tylna oś napędzana jest przez silnik elektryczny, a łącznie mamy 130 KM. W przypadku Corolli może to być nieco więcej (okolice 150-170 KM), gdyż jest to auto znacznie większe. Auto pojawi się na pewno w Ameryce Południowej, w tym w Brazylii, ale czy zawita do Europy ciężko powiedzieć. Miejmy jednak nadzieję, że tak, bo przydałby się taki SUV na Starym Kontynencie.

Foto. Thai Car Inside

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *