Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Toyota swoją przygodę z hybrydami zaczęła w 1997 prezentując model Prius, dzisiaj może pochwalić się sprzedażą 15 milionów samochodów hybrydowych – oto potęga sukcesu

Jeśli mielibyśmy wskazać przełomowe wydarzenia w motoryzacji to jedną z pozycji zajęłoby wprowadzenie w 1997 roku modelu Prius. To właśnie ten model, choć urodziwy nie był, rozpoczął przygodę Toyoty z napędami hybrydowymi. Był to pierwszy masowo produkowany pojazd z napędem hybrydowym i dzisiaj można to nazwać rewolucją, bo Toyota stała się pionierem w tym temacie. Dzisiaj jest liderem, bo może pochwalić się sprzedażą na poziomie 15 milionów egzemplarzy od wypuszczenia na rynek pierwszego auta hybrydowego z fabryki. Jednak taka liczba wyprodukowanych samochodów z “czystym” napędem to nie tylko kolejna liczba do statystyk, ale faktyczna walka z emisją CO2 przez samochody osobowe.

Toyota

Konkretnie mowa o zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla o 120 milionów ton na całym świecie w przeciwieństwie do tego jaką ilość CO2 wyprodukowałyby samochody Toyoty z napędem spalinowym w tym samym czasie. To spora liczba, która powinna robić wrażenie. Obecnie Toyota może pochwalić się sprzedażą 2,8 mln samochodów hybrydowych w Europie, co ma realne przełożenie na zmniejszenie średniej emisji spalin, zgodnie z europejskimi założeniami. W Europie jest sprzedawanych 19 różnych modeli z napędem hybrydowym zarówno przez Toyotę jak i Lexusa, który również korzysta z tej technologii.

“To dzięki naszej sprzedaży pojazdów hybrydowych Toyota jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu 95 g/km ustalonego przez UE na 2020 i 2021 r. W Europie, gdzie przepisy dotyczące emisji CO2 są najcięższe na świecie. Ponadto nasze pełne hybrydy są również niezwykle skuteczne w działaniu bez emisji przez większość czasu w miastach.”

powiedział Matt Harrison, wiceprezes wykonawczy Toyota Motor Europe
Toyota

Obecnie producent pracuje nad dalszym rozwojem swojej technologii, a od hybrydy prosta droga do samochodu w pełni elektrycznego. Toyota planuje wprowadzić do 2025 r. 40 nowych lub zaktualizowanych zelektryfikowanych pojazdów we wszystkich technologiach, w tym samochodów w pełni elektrycznych. Jak podaje producent, obecne auta pozwalają pokryć zapotrzebowanie na miejskie podróże w 50% jeśli chodzi o użyteczność napędu hybrydowego. To sporo, bo pozwala to zaoszczędzić klientom sporo pieniędzy związanych z paliwem, ale również ograniczyć emisję spalin w miastach. Zatem nam nie pozostaje nic innego jak uważnie przyglądać się Toyocie, która przeprowadza swoją hybrydową rewolucję na masową skalę.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *