Ta hybryda nie będzie pierwszą spod znaku trójzębu włoskiej marki Maserati produkującej auta ekskluzywne od ponad stu lat.

Maserati uznało, że po różnie odbieranej przez fanów marki elektryfikacji modelu Ghibli nadeszła pora na pobudzenie elektronów w nieco większej karoserii, dosłownie. Tak bowiem włoski producent postanowił zakomunikować światu o nadchodzącym modelu Levante Hybrid, w typowym włoskim, ekstrawaganckim stylu. Sami spójrzcie:

Włosi bardzo dosadnie podkreślają swoją misję elektryfikacji całej swojej gamy modelowej do roku 2025. Po małym sedanie nadeszła kolej na znacznie większego SUVa. Co o nim wiemy? Bardzo prawdopodobnym jest, że układ napędowy nowa hybryda będzie dzielić ze wspomnianym wcześniej Ghibli Hybrid. A co to oznacza? 2-litrowy, 4-cylindrowy motor doładowanu elektrycznym kompresorem, oraz z instalacją 48-woltową w układzie napędowym, co oznacza miękką hybrydę, ale taką urozmaiconą. Zestaw ten generuje 330 KM mocy oraz 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Skrzynia automatyczna, 8-stopniowa. W Ghibli zapewnia to pierwszą setkę w czasie 5,7 sekundy a na wystarczająco długiej i równej prostej wskazówka prędkościomierza zatrzyma się na 255 km/h. W znacznie cięższym i mniej aerodynamicznym SUVie należy spodziewać się drobnego spadku obu tych danych, o ile układ zostanie przeniesiony jeden do jednego z sedana.

Maserati Levante
Foto. materiały prasowe producenta

Oba klipy promocyjne, które opublikowało Maserati mogą sugerować również pojawienie się w Levante Hybrid błękitnych wstawek i akcentów, tak jak miało to miejsce w modelu Ghibli. Gdy gama silnikowa tego sedana została poszerzona o tę hybrydę, model przeszedł szereg drobnych zmian takich jak nowe reflektory, większy ekran info-rozrywki, czy nowe cyfrowe zegary w miejscu analogowych. Niestety nie wiemy czy Levante czeka ten sam los. Teasery nie ujawniają również daty premiery nowej hybrydy, jednakże taka oficjalna i jawna zapowiedź, bez zagadek i owijania w bawełnę sugerują dość rychłe pokazanie nowego dziecka sygnowanego elektrycznym Trójzębem. Według zapowiedzi producenta dotyczących planu produkcyjnego marki, całkowicie nowa generacja Levante nadejdzie w roku 2023, tak więc na wprowadzenie hybrydy w obecnej generacji oraz potencjalny facelifting czasu jest niewiele. Również w 2023 mamy zobaczyć w pełni elektryczne Levante napędzane trzema silnikami elektrycznymi.

Źródło: Maserati via Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *