Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Jak sprawdzają się samochody hybrydowe w mieście? To pytanie zadaje sobie coraz więcej Polaków szukając dla siebie nowego auta

Pojazdy z tradycyjnym napędem spalinowym podczas jazdy miejskiej tracą zazwyczaj ogromne ilości paliwa. Jest to powodowane faktem, że poruszanie się po terenach zabudowanych jest z reguły co chwila przerywane przez najróżniejsze czerwone światła, przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe, czy choćby progi zwalniające. Podczas takiej właśnie jazdy zmuszamy nasz silnik do pracy na dużych obrotach – a tym samym zużywamy znacznie większe ilości paliwa, niż podczas zwykłej jazdy na przykład po drodze szybkiego ruchu.

Ze zgoła odmienną sytuacją mamy do czynienia, kiedy do takiej jazdy wybierzemy hybrydę. Do największego pozytywu, wynikającego z jej użytkowania należy znacznie większa oszczędność benzyny podczas jazdy miejskiej. W tym przypadku, podczas hamowania, stawania i ruszania zyskujemy energię elektryczną, która z kolei zapewni nam znacznie lepsze przyśpieszenie i moc.

Samochody hybrydowe
Źródło: Pixabay

Rzadsze wizyty w warsztatach samochodowych

Poza większymi oszczędnościami na benzynie samochód hybrydowy zapewni nam także znacznie rzadsze wizyty w warsztatach. Dzieje się tak, dlatego, że mamy w tym przypadku do czynienia ze znacznie mniejszą ilością części, które narażone są na zepsucie. Na samych tylko przeglądach zaoszczędzimy dzięki temu nawet do 1000 euro. Dla osób, które w oparciu o samochód pracują, nie bez znaczenia będzie też fakt, że nie będą narażone na ich brak podczas przedłużającej się w warsztacie pracy.

Hybrydy a zmiany na światowym rynku motoryzacyjnym

Wspomniane powyżej cechy sprawiły, że technologia hybrydowa przeżywa obecnie swój wielki boom. Nie koniec jednak na tym. Kolejnym czynnikiem stymulującym jej gwałtowny rozwój jest fakt, że Unia Europejska mocno lobbuje wszelkie proekologiczne rozwiązania. Objawia się to chociażby w restrykcjach, które nałożyła na producentów samochodów. Określają one maksymalną ilość emitowanych spalin.

Warto tutaj wspomnieć o rywalizacji między światowymi liderami w dziedzinie napędu hybrydowego. Jej efektem jest stałe podnoszenie jakości w oferowanych klientowi rozwiązaniach. Na polskim rynku współzawodnictwo to wygrywa z całą pewnością Toyota, której ogłoszenia sprzedażowe samochodów hybrydowych stanowią tutaj aż 60%. Poza tym szacuje się, że do 2020 roku sprzedała ona ponad 10 milionów tego typu pojazdów, czym bije na głowę swą konkurencję.

Podsumowanie:

Należy więc jasno stwierdzić, że samochody hybrydowe są znacznie oszczędniejsze, niż ich spalinowe odpowiedniki. Ponadto sama technologia tego typu napędu gwałtownie się obecnie rozwija, a tym samym w niedalekiej przyszłości spodziewać się będziemy mogli kolejnych korzyści dla klientów, którzy zdecydują się z niej skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *