Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Stworzenie dobrego pick up’a to nie jest prosta sprawa, ale Hyundai Santa Cruz ma być dowodem na to, że koreańskie auto może podbić Amerykę i stać się rywalem dla największych graczy

Rozwój marki Hyundai na przestrzeni ostatnich lat zaliczył naprawdę ogromny postęp. To już nie jest ta sama marka co jeszcze 4 czy 6 lat temu. Dlatego też nie dziwią nas takie projekty jak model Santa Cruz, który ma być nowym pick up’em marki. Koncepcja tego samochodu nie jest nowa, bo już w 2015 roku widzieliśmy prototypowy samochód. Wtedy to Hyundai pokazał nam pick up’a na sportowo i wiadomym było, że finalny produkt tak wyglądać nie będzie, ale zachowa pewne elementy. Minęło już 5 lat od tamtej wizji, a na europejskich drogach widać zakamuflowane egzemplarze testowe, co oznacza, że Hyundai nie próżnuje i ma zamiar faktycznie takie auto wypuścić na rynek. Jednak jak finalnie będzie wyglądać Hyundai Santa Cruz?

Santa Cruz

Można powiedzieć, że wszystko pozostaje w rodzinie Santa Hyundaia, bo wizualnie Santa Cruz nawiązuje do modelu Santa Fe. Mowa tutaj w zasadzie o stylistyce przedniej części auta, bo ciężko porównać tył w momencie, gdy zestawiamy SUV’a z pick up’em. Jako, że ma to być auto w głównej mierze przeznaczone do pracy w ciężkim terenie to cała sylwetka będzie dosyć wysoko zawieszona nad ziemią. Oprócz tego pojawią się wzmocnione elementy nadwozia i podwozia, które mają ułatwić pokonywanie ciężkiego terenu. Wymiarów auta nie znamy jeszcze, ale tutaj za rywala uznaje się SsangYonga Musso, który to ma pakę o długości 161 cm. Zatem jeśli Santa Cruz zbliży się do tych wartości to będziemy mieli naprawdę użyteczne auto.

Santa Cruz
Santa Cruz Crossover Truck Concept

Jak przystało na auto robocze to pod maską musi być jakiś porządny silnik. Mówi się tak naprawdę o dwóch jednostkach do wybory i jest to albo 2.0 140 KM albo 2.4 190 KM. Nie wiadomo czy pojawią jeszcze inne warianty i czy pojawi się hybryda dla rynku europejskiego o ile w ogóle ten model będzie u nas oferowany. Raczej pojawienie się na Starym Kontynencie jest mało prawdopodobne, chociaż nigdy nie wiadomo. Skoro Mercedes był w stanie pokazać klasę X to Hyundai również może zebrać się na odwagę, aby zaprezentować Santa Cruz. Premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku jako pojazd na rok modelowy 2021, więc za kilka tygodni powinniśmy poznać kolejne szczegóły.

Foto. KKS Studio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *