Redaktor | Fotograf

Niemiecki tuner Techart zawsze widowiskowo modyfikuje Porsche 911. Tak samo będzie i w przypadku najnowszej generacji. Za bogatym pakietem stylistycznym pójdą także ulepszone osiągi.

Porsche jest jednym z producentów, którego samochody są bardzo popularne w tuningu. Firmy modyfikujące samochody upodobały sobie zwłaszcza model 911, więc konkurencja w tej kwestii jest duża. Jednym z najpopularniejszych tunerów marki jest bez wątpienia Techart, który od dawna tworzy jedne z najciekawszych pakietów zarówno stylistycznych, jak i technicznych do Porsche 911. Wszystko wskazuje na to, że tak samo będzie i w przypadku najnowszej generacji 992, ponieważ zakamuflowany egzemplarz zauważony niedawno na ulicy robi niesamowite wrażenie.

Techart GTstreet R
Foto. Motor1

Nowy model będzie oczywiście oparty na wersji Turbo S. Otrzyma zmodyfikowany przedni zderzak, a także maskę z dodatkowymi wlotami powietrza, na wzór tej z wersji GT3. Te pojawią się także na przednich nadkolach. Z tyłu Techart zamontował zupełnie nowy, przeprojektowany dyfuzor i zderzak, centralne końcówki wydechu, a także nowy, aktywny spoiler. Będzie on znacznie większy od tego w standardowej wersji Turbo S, co sprawia, że całość wygląda naprawdę spektakularnie. Techart zamontował także nowe felgi, czyli model Formula VI Race. Wnętrze egzemplarza ze zdjęć nie zostało zmodyfikowane, jednak można oczekiwać, że finalna wersja doczeka się kilku zmian.

Techart GTstreet R
Foto. Motor1

W parze z tak niesamowitym wyglądem, pójdą także modyfikacje techniczne. Moc silnika GTstreet R powinna wynieść około 720 koni mechanicznych, a w mocniejszej wersji nawet 800 koni mechanicznych. Wraz z doskonałą przyczepnością powinno to zapewnić niesamowite czasy przyspieszenia do setki. Zmiany w silniku zapewne będą dotyczyć głównie oprogramowania oraz modyfikacji wydechu.

Foto. Motor1

Nieznane są jeszcze szczegóły dotyczące premiery oraz ceny Techarta GTstreet R. Tuner przełożył datę prezentacji, jednak ta powinna nadejść już niedługo, nawet w nadchodzących tygodniach. Z pewnością auto będzie dość limitowane, jednak z pewnością znajdą się klienci na tak gruntownie zmodyfikowane 911. Możliwe, że tuner weźmie się także za pozostałe odmiany tego modelu i na ich podstawie stworzy kolejne swoje propozycje.

Foto. zdjęcia są własnością serwisu Motor1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *