Redaktor | Fotograf

Włoskie supersedany już niedługo pojawią się na drogach. Bez wątpienia będą jednymi z najciekawszych propozycji w swojej klasie. Alfa Romeo Giulia GTA oraz GTAm wywołały nie małe zamieszanie.

Włosi mają bogatą historię tworzenia pięknych i emocjonujących sedanów. Bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych są te z logiem koniczyny, czyli te oferowane przez Alfę Romeo. W przypadku najnowszej limuzyny marki, od dawna w ofercie jest już model Quadrifoglio, jednak Włosi zdecydowali się go jeszcze bardziej zmodyfikować. Tak powstały wersje GTA oraz GTAm, które przenoszą doznania z jazdy i osiągi na jeszcze wyższy poziom. Auta już niedługo trafią do sprzedaży w Europie.

Alfa Romeo Giulia GTA oraz GTAm

Obie wersje wyróżniają się przede wszystkim znaczną redukcją masy względem zwykłej Giulii Quadrifoglio. Dzięki zastosowaniem lżejszych materiałów, takich jak włókno węglowe czy kompozyty, zaoszczędzono aż 100 kilogramów. To bardzo dużo jak na auto tej klasy i zdecydowanie poprawiło to prowadzenie samochodu. W przypadku wnętrza zmieniono fotele na kubełkowe obszyte alcantarą, a w wersji GTAm pozbyto się tylnej kanapy, a na jej miejsce pojawiła się klatka bezpieczeństwa. Przy fotelach pojawiają się 6-punktowe pasy bezpieczeństwa, a z tyłu znajdziemy specjalne mocowania na kaski.

Alfa Romeo Giulia GTA oraz GTAm

Z zewnątrz bardziej agresywna odmiana wyróżnia się także ogromnym skrzydłem z tyłu, a także regulowanym automatycznie splitterem w przednim zderzaku. Niezależnie od tego, którą wersję wybierzemy, pod maską znajdzie się silnik V6 o pojemności 2,9 litra. Moc względem wersji Quadrifoglio wzrosła o 30 koni, do poziomu 540 koni mechanicznych. Jej wzrost został osiągnięty dzięki zmianie układu wydechowego, a także przeprogramowaniu ECU. Poprawiono także system chłodzenia tak, aby auto dłużej wytrzymało ostrą jazdę na torze. Dzięki wszystkim tym zabiegom sprint do setki zajmuje jedynie 3,6 sekundy.

Alfa Romeo Giulia GTA oraz GTAm

Niestety, niezależnie od tego, którą wersję wybierzemy, tanio nie będzie. Mówimy w końcu o produkcji limitowanej do 500 sztuk i bardzo zmodyfikowanych samochodach. Cena zwykłej wersji GTA wyniesie 175 tysięcy euro, natomiast za wersję GTAm przyjdzie zapłacić 180 tysięcy euro.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *