Redaktor | Fotograf

Oficjalna premiera BMW X3 i iX3 odbędzie się w czerwcu, jednak już teraz możemy zobaczyć model po liftingu dzięki zdjęciom z Chin. Możemy się spodziewać, że wersje na inne rynki będą identyczne.

BMW X3 jest już od jakiegoś czasu na rynku. W związku z tym lifting zbliża się wielkimi krokami. Oficjalna data przypada na czerwiec, jednak już teraz możemy zobaczyć jak będzie wyglądał model BMW po liftingu. Wszystko to dzięki zdjęciom homologacyjnym wymaganym przez Chiny, które są udostępniane na stronach rządowych. Zmian nie będzie zbyt wiele, raczej będzie to typowy dla bawarskiej marki LCI, który ma za zadanie nieco odświeżyć design samochodu i wprowadzić kilka mniejszych zmian w wyposażeniu.

BMW X3

Z zewnątrz pierwszym co rzuca się w oczy jest nieco zmieniony kształt grilla. Został on teraz połączony w jedną część przedzieloną po środku, co wraz z czarnymi zamykanymi klapami wlotów powietrza wygląda jak okulary przeciwsłoneczne. Z tyłu zmieniły się lampy, które otrzymały teraz design przypominający ten z serii 6. Okrągły kształt końcówek wydechu został zastąpiony przez romboidalny, podobny do tego znanego z najmocniejszych odmian M Performance. Model iX3 oczywiście został ich pozbawiony całkowicie.

BMW X3

Niestety nie wiadomo nic o zmianach we wnętrzu oraz tych dotyczących technicznych aspektów. W środku prawdopodobnie doczekamy się nowej generacji iDrive, która wniesie nieco świeżości do wnętrza X3. W kwestii jednostek silnikowych również nie powinno być rewolucji. Możliwe, że dojdą kolejne wersje z miękką hybrydą, jednak to nic pewnego. Największymi silnikami pozostaną 3-litrowy benzyniak i 3-litrowy diesel.

BMW X3

Co ciekawe lifting czeka także odmianę iX3, która zadebiutowała niecały rok temu. Jest to spowodowane prawdopodobnie tym, że BMW woli zunifikować swoją gamę i nie przeciągać liftingu na później. Tak jednak będzie prawdopodobnie z odmianami M, które zazwyczaj otrzymują zmiany nieco później. Ich modernizacja nadejdzie prawdopodobnie na początku przyszłego roku, choć zmiany także nie powinny być duże. Wtedy lifting czeka także model X4.

Foto. urząd patentowy Chin

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *