Robert Kubica

Robert Kubica zasili duński zespół High Class Racing w kategorii LMP2 ProAm podczas podwójnej rundy serii WEC na torze Sakhir.

Robert Kubica po zapewnieniu sobie tytułu mistrzowskiego ELMS ma przed sobą jeszcze jedną eliminację serii w Poritmao, zaplanowaną na 24 października. W następnych dwóch tygodniach rezerwowy zespołu Alfa Romeo w Formule 1 dostanie kolejną w tym roku szansę sprawdzenia się w WEC. Po pechowym występie w 24h Le Mans, Polak wystartuje w pierwszej historii serii podwójnej rundzie, która odbędzie się w Bahrajnie na torze Sakhir. W sobotę 30 października odbędzie się 6-godzinna rywalizacja, z kolei wyścig zaplanowany na 6 listopada potrwa dwie godziny dłużej. Krakowianin tym razem zasiądzie za sterami prototypu Oreca 07-Gibson w barwach teamu High Class Racing #20, dołączając do dwójki Duńczyków – Andersa Fjordbacha i Dennisa Andersena. Wolne miejsce w duńskim zespole pojawiło się za sprawą Jana Magnussena, który musiał zrezygnować ze startów na Bliskim Wschodzie z powodu nakładających się na siebie kalendarzy startów.

Robert Kubica

Po mistrzostwie w ELMS i oczywiście udziale w Le Mans jestem szczęśliwy, że mogę dołączyć do High Class Racing na dwie ostatnie rundy WEC w Bahrajnie. Oczywiście znam zespół i moich zespołowych partnerów, Andersa i Dennisa. Spróbujemy cieszyć się [startem] i osiągnąć w tych dwóch rundach tak dobry wynik, jak to jest możliwe. Nie mogę się doczekać dołączenia do zespołu po raz drugi w tym roku i miejmy nadzieję, że będziemy mieli kawał dobrego ścigania w klasie ProAm.

Robert Kubica

36-latek poprzednio reprezentował High Class Racing podczas styczniowego 24h Daytona. Niestety jeszcze przed pierwszą zmianą Kubicy doszło do awarii skrzyni biegów, która wyeliminowała ekipę z Polakiem w składzie z dalszej jazdy. Podobnie jak podczas nadchodzących startów na torze Sakhir, również wtedy załogę prototypu #20 stanowili Kubica, Fjordbach i Andersen. W tym roku Polak miał również okazję dwukrotnie wystartować w Formule 1 podczas wrześniowych eliminacji w Holandii i we Włoszech. Krakowianin zastępował w zespole Alfa Romeo chorego na COVID-19 Kimiego Raikkonena.

Foto. High Class Racing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *