Nowe Subaru BRZ od momentu premiery elektryzuje fanów motoryzacji. Japończycy pokazali nam teraz, jak wyglądało tworzenie tego auta.

Koncerny motoryzacyjne rzadko kiedy dzielą się szczegółami prac nad konkretnymi modelami. A to nie ma na to czasu, a to konkurencja patrzy. Wszystkich nas w mniejszym bądź większym stopniu ciekawią jednak kulisy projektowania i konstruowania ich ulubionych aut, a wszelkiego rodzaju materiały uchylające rąbka tajemnicy są w większości przypadków odbierane naprawdę ciepło. Wielbiciele japońskiej motoryzacji z pewnością więc ucieszyło się z filmu, jaki kilka dni temu wypuściło do sieci Subaru.

Japońska marka w klipie trwającym ponad siedem minut, który umieściła na serwisie YouTube, przedstawia zarys celów, które przyświecały jej podczas konstrukcji nowej generacji sportowego coupe. Choć oczywiście trudno nie odnieść wrażenia, iż z zewnątrz samochód ten może w pewnym stopniu wyglądać bardziej jak lifting, we wnętrzu samochodu zaszło naprawdę sporo zmian.

https://www.youtube.com/watch?v=vEI9kA2I6Ek

Subaru nie ukrywa, iż kluczowe w konstrukcji drugiego wcielenia BRZ było doświadczenie, jakie producent zebrał przez kilka lat obcowania z pierwszą generacją zarówno w wersji cywilnej, jak i wyścigowej. W japońskiej serii Super GT, model BRZ zebrał całkiem sporą uwagę, a Subaru pragnie iść za ciosem i stworzyć auto, które będzie naprawdę konkurencyjne w kwestii prowadzenia i przyspieszenia – nie tylko na torze, ale i na publicznych drogach, a przy okazji będzie dawać radość z jazdy. Nieocenione były również rady samych kierowców, którzy jak nikt inny wiedzą, jak powinien zachowywać się taki pojazd.

Subaru

Na materiale jesteśmy w stanie zobaczyć szkice koncepcyjne Subaru BRZ, projekty części mechanicznych i aerodynamicznych, a także testy auta na torze i w tunelu aerodynamicznym. Najefektowniej prezentują się jednak kontrole wytrzymałości prototypu w ekstremalnych warunkach. Przebitki na auto skute lodem lub podgrzane do granic jego możliwości to obrazki, których zdecydowanie nie widujemy często. Według Subaru, ich nowe dziecko jest lepsze pod każdym względem, jednocześnie nie tracąc swoich wcześniejszych atutów.

Oczywiście to nie wszystkie rzeczy, które możemy zobaczyć w filmiku od Subaru. Takie klipy są jednak w stanie uzmysłowić nam, jak złożonym i czasochłonnym procesem jest tworzenie nowego modelu. W szczególności, jeżeli ma on dawać zarówno radość z jazdy dla przeciętnego użytkownika, jak i zapewniać przewagę na torze.

Subaru

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *