Redaktor | Fotograf

Niestety, produkcja flagowego coupe Mercedesa, czyli AMG GT zakończy się już w grudniu. Zarówno wersja coupe jak i cabrio zostały już wyprzedane. Nie można składać nowych zamówień na ten model. Następcą odmiany z otwartym dachem zostanie nowa generacja modelu SL. Póki co nie wiadomo, czy doczeka się go także wersja coupe.

Mercedes ma dość bogatą historię tworzenia sportowych coupe. Najnowszym modelem kontynuującym tę tradycję był model AMG GT. Od 2014 roku powstało wiele ciekawych odmian, a auto zyskało rzeszę wyznawców. Niestety, wszystko co dobre kiedyś się kończy. Wszystko wskazuje na to, że życie tego modelu dobiega końca. Po zaprezentowaniu najmocniejszej odmiany Black Series, powoli nadchodzi koniec produkcji. Wszystko wskazuje, że ostatni model AMG GT zejdzie z linii produkcyjnej już w grudniu tego roku. Niestety, na auto nie można już składać zamówień. Wyprodukowane zostaną jedynie auta, które zostały już zamówione.

Produkcja modeli AMG GT Coupe i Cabrio zakończy się już w grudniu

Na następcę wersji z otwartym dachem nie będzie trzeba jednak długo czekać. Kolejna generacja modelu SL zastąpi jednocześnie AMG GT cabrio. Dzięki temu Mercedes upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu. Niedługo otwarta odmiana trafi na rynek, a testy są już bardzo zaawansowane. Auto zostało już zresztą pokazane na przedpremierowym pokazie, a zdjęcie przodu modelu SL obiegło już internet. Prezentacja następcy AMG GT nastąpi prawdopodobnie już w listopadzie tego roku. Co ciekawe, auto będzie dostępne jedynie w wersjach AMG, co oznacza, że zabraknie zwykłych odmian ze słabszymi jednostkami.

https://www.instagram.com/p/CUVkq0wqQ7A/?utm_source=ig_embed

Znacznie ciekawszym tematem jest następca odmiany coupe. Póki co nic o nim nie wiadomo, pewne nie jest nawet to czy w ogóle powstanie. Miałoby to jednak sens, ponieważ sprzedaż samej odmiany cabrio modelu SL nie miałaby dużego sensu. Z drugiej strony, Mercedes stara się zmniejszyć swoją gamę modelową. Auta dzieliłyby gamę silnikową, jednak możliwe, że wersja coupe otrzymałaby również bardziej szalone odmiany, takie jak Black Series. Jego debiut nastąpiłby jednak dużo później. Jako, że nie widać na drogach testowanych sportowych coupe Mercedesa, można przyjąć, że auto jest póki co dopiero wstępnie opracowywane. Nie ma się co nastawiać na debiut wcześniejszy niż w 2023 roku.

Foto. Cochespias/materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *