Redaktor | Fotograf

Premiera nowej generacji modelu SL nadchodzi. Będzie ona miała miejsce już 20 października. Mercedes jednak pokazał już auto wybranym klientom. Zdjęcie z właśnie z takiego pokazu trafiło do internetu. Pokazuje to jak będzie wyglądał nowy SL Roadster w pięknym, czerwonym kolorze.

Mercedes SL Roadster to jeden z najbardziej kultowych modeli Mercedesa. Dlatego, przed nową generacją modelu stoi nie lada wyzwanie. Nadchodzący model zastąpi też AMG GT Roadster. Z tego powodu SL zyskuje nieco inny charakter niż poprzednicy. Widać to już z zewnątrz, gdzie jest zdecydowanie bardziej sportowo niż w poprzedniej generacji. Nada zachowano jednak gen elegancji, dzięki czemu roadster wciąż będzie prestiżowy. Tym razem jednak, wszystkie wersje będą sygnowane logiem AMG, więc nawet w podstawowych odmianach otrzymamy stylistykę charakterystyczną dla aut z Affalterbach.

https://www.instagram.com/p/CUVkq0wqQ7A/?utm_source=ig_embed

Z zewnątrz auto wyróżnia się czerwonym kolorem. Świetnie prezentuje się on na aucie. Wraz z czarnymi, kontrastującymi felgami ma sportowy charakter. Niestety, zdjęcie nie obejmuje przodu samochodu, nie widać więc grilla, który zapewne jest w stylu AMG Specific Grill, czyli popularnej panamericany. Na nadkolu widzimy charakterystyczny dla AMG wlot powietrza z oznaczeniem jednostki napędowej, niestety nie widać jednak z jakim silnikiem mamy do czynienia. Gama ma zaczynać się od trzylitrowych jednostek, a na samym szczycie ma pojawić się superhybryda, którą ostatnio zaprezentowano w modelu AMG GT 4Door. Chodzi oczywiście o wersję 63S E-Performance, która ma rozwinąć aż 831 koni mechanicznych.

Mercedes SL Roadster - zdjęcie zrobione podczas pokazu przed premierą

Na drogi nowa generacja Mercedesa SL trafi w 2022 roku. Prezentacja odbędzie się jednak już 20 października. Mercedes zdradził nam jednak już nieco informacji o wnętrzu. Przede wszystkim, w odróżnieniu od dwóch poprzednich generacji, układ siedzeń w środku będzie inny. Zamiast jedynie dwóch siedzeń, znajdą się cztery, jednak tylne będą raczej awaryjne, bez większych udogodnień. System multimedialny ma pochodzić z Klasy S, a wyposażenie modelu SL będzie bardzo luksusowe. Co ciekawe, po raz pierwszy od generacji R129, SL nie otrzyma twardego dachu, a jedynie soft-top.

Foto. Cochespias

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *