Redaktor | Fotograf

Audi A4 to jeden z najbardziej popularnych modeli niemieckiego producenta. Obecna generacja znajduje się już trochę na rynku. Nowa generacja nadejdzie już w 2023 roku. Przyniesie ona nieco zmian, zwłaszcza jeśli chodzi o napęd. Pojawią się nowe silniki, a także odmiana hybrydowa. Jednostki otrzymają nieco większą moc, a spalanie zostanie zoptymalizowane.

Audi A4 to jeden z najlepiej sprzedających się modeli Audi. Reprezentuje on markę w klasie średniej, czyli jeden z najbardziej konkurencyjnych segmentów. Nie ma się więc co dziwić, że opracowanie każdej kolejnej generacji to duże wyzwanie. Obecne wcielenie auta jest obecne na rynku już od 2015 roku, nadchodzi więc powoli pora na następcę. Ten nadejdzie najprawdopodobniej już za 2 lata. Nowy model ma przynieść dość dużo zmian, zwłaszcza w obszarze technologii. Jednostki zastosowane w nowym A4 będą prawdopodobnie ostatnim rozwinięciem silników spalinowych Audi. Pojawi się także odmiana hybrydowa.

Nowa generacja Audi A4 nadejdzie w 2023 roku - nowe silniki oraz hybryda

Przede wszystkim, nowa generacja będzie opracowana na platformie MLB, czyli tej samej, co obecna generacja. Większość wersji silnikowych ma być napędzanych silnikiem 2.0 TFSI z serii EA888. Modyfikacje mają objąć między innymi turbosprężarki. Dodany ma być także wtrysk wysokiego ciśnienia. Wszystkie zmiany mają przynieść nieco większą moc, a także optymalizację zużycia paliwa. Oczywiście prawdopodobnie wszystkie wersje otrzymają technologię mild hybrid, która jest teraz bardzo popularna. W ofercie pozostaną także diesle, które są wciąż bardzo popularne w tym modelu.

Nowa generacja Audi A4 nadejdzie w 2023 roku - nowe silniki oraz hybryda

Prawdopodobnie jednak nie będzie to jedyna opcja elektryfikacji. W ofercie pojawi się także tradycyjna hybryda typu plug-in. Cały układ prawdopodobnie będzie zapożyczony z Audi Q5. Bateria ma pojemność 14,4kWh, co pozwoli na przejechanie nawet około 50 kilometrów na samym prądzie. Audi ma też dostęp do innych platform grupy Volkswagena, jednak wątpliwe, aby skorzystała z nich przy okazji opracowywania nowej generacji A4. Niektóre z nich umożliwiają produkcję w pełni elektrycznych wersji, jednak Audi raczej nie zaoferuje takiej odmiany modelu A4.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *