Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Do momentu ujrzenia nowego Audi A4 w sprzedaży jeszcze spora droga, ale już teraz pojawiają się pierwsze wizualizacje dla tego samochodu na bazie A3

Audi A4 piątej generacji (B9) jest z nami od 2015 roku. Dla porównania model A3 był na rynku od 2012 roku i doczekał się nowszej odsłony dopiero w tym roku. A4 wydaje się być następne w kolejce, dlatego w najbliższym czasie (albo i nie takim bliskim) możemy spodziewać się sporego odświeżenia w postaci nowej generacji. Facelifting tego modelu był co prawda w 2019 roku (maj), a jesienią mogliśmy już zobaczyć auta na drodze, ale tak naprawdę zmiany były kosmetyczne. My czekamy na prawdziwą nową generację i właśnie takie auto zostało zaprezentowane na najnowszych renderach. Jak się prezentuje wizja w nawiązaniu do obecnego A3 najnowszej generacji?

Audi A4

Sama wizja na renderach wygląda dosyć ciekawie i widać dużą inspirację najnowszym wcieleniem nowego Audi A3. W przypadku A4 mamy praktycznie przeszczepiony front z nieco większą skalą i widać bardzo duże podobieństwo do A3 Limousine. Dzisiaj o nowym A4 nie wiemy za wiele poza tym, że najprawdopodobniej nie otrzyma ono nowej platformy MQB, ale pozostanie na MLB (dokładnie chodzi o MLBevo). To dosyć dziwny ruch ze strony producenta, bo chociażby modele A1 i A3 bazują na nowszej platformie ze sporym potencjałem elektryfikacji. Jednak z drugiej strony, starsza już platforma służy w Audi do nieco bardziej zacnych celów.

Audi A4

Odnośnie napędów w nowej generacji pewnym jest, że pojawią się hybrydy – zarówno te miękkie jak i klasyczny PHEV. Spodziewamy się sporego pokrycia jednostek napędowych nowej generacji z tymi z roku modelowego 2021. Co ciekawe, Audi jeszcze prawdopodobnie nie rozpoczęło testów nowej generacji A4, więc na jakieś bardziej lub mniej oficjalne przecieki musimy jeszcze poczekać. Premiery możemy spodziewać się w drugiej połowie 2021 roku, po tym jak zadebiutuje oficjalnie wersja S3 oraz RS3. Odnośnie topowych wariantów sportowych dla A4 na razie nic nie wiadomo.

Foto. Tobias Büttner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *