Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Choć na razie znamy tylko model podstawowy to Audi S3 jest już na ostatniej prostej przed premierą i powoli odsłaniane są kolejne szczegóły na temat auta

O nowym Audi S3 mówi się już od jakiegoś czasu i nawet przy okazji debiutu wersji podstawowej, w marcu tego roku, producent uraczył nas oficjalną zapowiedzią. Jednak przez ostatnie miesiące temat nieco ucichł, ale gdzieś w cieniu pandemii koronawirusa, Audi testuje swój pierwszy sportowy wariant dla A3. Teraz nastąpiło pewnego rodzaju poruszenie i możemy zobaczyć zupełnie nowe Audi S3 w wersji Sedan bez kamuflażu w ruchu ulicznym. Czy zatem producent z Ingolstadt odsłonił przed nami wszystkie karty i nie zachował nic na oficjalną premierę? Otóż okazuje się, że całkiem sporo może być w zanadrzu.

Audi S3
Foto. Motor1

Pod maską mamy znaleźć silnik 2.0 TFSI o mocy 306 KM i 400 Nm. Za pomocą 7-biegowej przekładni moc będzie przekazywana na wszystkie cztery koła. Napęd Quattro ma rozdzielić nawet do 100% tylko na jedną oś, co pozwoli o dobrą przyczepność i osiągi w każdych warunkach, a do tego podniesie bezpieczeństwo. O to czynniki zadbać mają również nowe, dedykowane, opony Bridgestone, które zostały stworzone specjalnie dla tego modelu. Wizualne zmiany trzeba ocenić samemu indywidualnie, bo to kwestia gustu, ale jedno jest pewne – wersja RS będzie jeszcze lepsza pod każdym względem, więc aspekty wizualne powinny być na najwyższym poziomie.

Audi S3
Foto. Motor1

Premiera S3 Sedan i S3 Sportback odbędzie się w tym samym czasie. Szacuje się, że nastąpi to w najbliższych tygodniach. Oczywiście premierę będzie można obejrzeć w sieci, tak samo jak to miało miejsce w przypadku A3. Pozostaje zagadką czy to faktycznie finalna wersja czy jednak Audi wprowadzi drobne zmiany do produktu końcowego. Szczerze liczmy na ten drugi scenariusz, bo nowości nigdy za wiele. W przypadku mocniejszego RS3 na razie nie znamy żadnych szczegółów, ale jest bardzo prawdopodobne, że poznamy je zaraz po premierze S3. Dokładnie tak samo miała się sytuacja z S3 po premierze A3, więc pozostaje nam tylko czekać.

Foto. pełne prawa do zdjęć dla Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *