BM Racing Team patrzy ze sporymi ambicjami na 2021 rok. Polski zespół planuje zagościć w serii wyścigów samochodów turystycznych WTCR.

Polski zespół BM Racing Team został założony w 2006 roku. Startował on w wielu seriach wyścigowych takich jak Formula Renault 2.0 NEC, Kia Picanto Cup, czy Mistrzostwach Europy FIA CEZ. Niemniej ten rok może być dla polskiego zespołu przełomowy ze względu na plany startów w WTCR.

Niestety możemy na razie mówić jedynie o planach, co spowodowanie jest oczywiście finansami. Przedsięwzięcie jest przecież ogromne, a do tego potrzebny jest dobry sponsoring, o który w obliczu pandemii jest niezwykle trudno.

To będzie nasze pierwsze doświadczenie z WTCR i zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwe. Sytuacja związana z pandemią COVID-19 nie ułatwia znalezienia sponsoringu. Jest to jednak niezwykle ekscytujący projekt i ciężko pracujemy, by stał się rzeczywistością.

Bartłomiej Mirecki, założyciel BM Racing Team

Mirecki jest utytułowanym kierowcą i – co równie ważne – szefem BM Racing team. W swoim CV ma między innymi Wicemistrzostwo Renault 2.0 NEC czy Mistrzostwo Europy Centralnej FIA CEZ. Polak nie ukrywa, że nie oczekuje wielkich wyników, a startując w WTCR zespół pragnie przede wszystkim zdobyć jak najwięcej doświadczenia.

Oczywiście nie spodziewamy się zwycięstw, czy nawet miejsc w czołowej dziesiątce. Priorytetowa jest nauka i zrozumienie, co trzeba zrobić, by wygrywać w tak konkurencyjnej serii, byśmy mogli pod koniec tego sezonu znaleźć się w pierwszej piętnastce, w kolejnym sezonie poprawiać ten wynik i stawiać kolejne kroki.

Bartłomiej Mirecki, założyciel BM Racing Team
WTCR

Zespół doskonale zdaje sobie sprawę, jak wymagającą serią jest WTCR. Ciekawy jest fakt, że Mirecki nie zasiądzie za kierownicą, a będzie to inny kierowca. Nie znamy jednak jego tożsamości.

Dołączenie do WTCR będzie dla nas niezwykle ambitnym krokiem, ponieważ jest to najwyższy poziom wyścigów turystycznych. Mamy w naszych szeregach młody talent, który chce zmierzyć się z najlepszymi w celu wyciągnięcia nauki i doświadczenia. Oczywiście łatwiej byłoby, gdyby spróbował się w seriach o niższym poziomie, jednak doświadczenie, które może zdobyć tutaj, jest nieporównywalnie duże i pozwoli zrobić mu ogromny krok w przód.

Bartłomiej Mirecki, założyciel BM Racing Team

Potencjalny start polskiego zespołu w WTCR jest niesamowicie pozytywną informacją. Pozostaje nam więc czekać i trzymać kciuki, byśmy mogli za parę miesięcy zobaczyć ich zmagania wśród najlepszych.

Foto. materiały prasowe FIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *