Rene Rast

Rene Rast postanowił ogłosić, iż nie będzie brał udziału w tegorocznym sezonie DTM. Niemiec skupi się na nowym wyzwaniu, jakim jest Formuła E.

Rene Rast w tym sezonie nie pojawi się na polach startowych, w zmienionej serii DTM. Mistrz z sezonów 2020, 2019 i 2017, i jednocześnie najbardziej utytułowany zawodnik DTM stajni z Ingolstadt w tym roku wystąpi w barwach Audi Abt Schaeffler w Formule E. Niemiec będzie partnerował mistrzowi Formuły E z sezonu 2016/17, a także byłemu kierowcy Virgin Racing w Formule 1, Lucasowi di Grassiemu. Początkowo mogło się wydawać, że nawet jeśli Nico Muller i Mike Rockenfeller zostaną zatrudnieni w ekipie Audi Abt Sportsline na sezon 2021 w DTM. To i tak Rene Rast będzie w stanie wystąpić w kilku rundach w gościnnej formie. Jednak Niemiec wyjaśnił teraz, że mimo wszystko nie wróci do DTM. Mistrz z poprzedniego sezonu skoncentruje wszystkie swoje wysiłki na swoim pierwszym pełnym sezonie w Formule E, gdzie zadebiutował w drugiej połowie ubiegłego sezonu na torze w Berlinie.

Rene Rast

Chociaż bardzo lubię DTM i tak bardzo, jak bardzo chciałbym rywalizować wraz z zespołem klienckim Audi, wspólnie zdecydowaliśmy, że w 2021 roku skoncentruję się na Formule E. Również w tym przypadku kalendarz jest wciąż niepewny z powodu pandemii, a ponadto seria nabrała teraz dodatkowego znaczenia jako oficjalne mistrzostwa świata. Dlatego chcę rozegrać to ostrożnie.

Rene Rast

Ponieważ niemiecki kierowca stawia na Mistrzostwa Świata w Formule E w tym roku, wicemistrz DTM z lat 2019 i 2020, Nico Muller prawdopodobnie pozostanie w ekipie Audi Abt Sportsline, w którym rywalizował od 2016 roku. Jednak na oficjalne potwierdzenie dotyczące jego zespołu będzie jeszcze trzeba chwilę poczekać. Pytanie jak długą chwilę. Abt Sportsline ogłosił już, że w pierwszym roku nowej DTM będą rywalizować dwoma samochodami Audi R8 LMS zgodnie z przepisami GT3, kontynuując wieloletnią współpracę z marką z Ingolstadt.

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *