Najpóźniej w 2024 roku na rynku ma pojawić się Volkswagen Passat B9. Ostatnio otrzymaliśmy nowe informacje dotyczące tego auta.

Król dróg, Passerati, marzenie przeciętnego Kowalskiego, samochód do zadań specjalnych i wszelakich – Volkswagen Passat jest w Polsce modelem na tyle popularnym i rozpoznawalnym, iż w niektórych kręgach urósł wręcz do rangi mema. Nie ma się jednak czemu dziwić – od lat w rankingach najchętniej wybieranych samochodów na naszym rynku Passat znajduje się w ścisłej czołówce. Zawsze były to konstrukcje bardzo praktyczne, idealnie sprawdzające się dobrze w roli pierwszego auta w rodzinie.

No dobra, uszczypliwości na bok. Niewątpliwie Volkswagen Passat to model znany i szeroko lubiany, dlatego też przynajmniej z tego powodu oraz z dziennikarskiego obowiązku warto jest wspomnieć o nowych doniesieniach dotyczących nowej generacji Passata, zapowiedzianej na rok modelowy 2024. Poza kolejną dawką zdjęć szpiegowskich (niech was nie zmyli ten wygląd, pod tą otoczką, fałszywymi zderzakami i naklejkami kryje się nowe wcielenie tego auta!), zza kulis dochodzą nas kolejne ciekawe informacje dotyczące tego pojazdu i jego specyfikacji.

Volkswagen Passat
Fot. Motor1

Przede wszystkim, w nowej generacji uświadczymy wyłącznie wersji Variant. Oznacza to więc tyle, iż Volkswagen Passat B9 będzie dostępny wyłącznie jako kombi. Gamę ma urozmaicić za to elektryczny sedan, który na rynku ma się pojawić w okolicach premiery nowego Passata.

Na premierę modelu mają oczywiście pojawić się wersje z silnikami diesla, klasycznymi benzyniakami oraz miękką hybrydą. Niedługo potem do tego zestawu ma jednak dołączyć również wersja z hybrydą plug-in, co może zaciekawić naprawdę wiele osób. Wiemy również na pewno, iż nowy Passat będzie skierowany pierwotnie wyłącznie na rynek europejski. Nie wiadomo, czy pojawi się w innych regionach świata, lecz wykluczono już premierę tego modelu w Stanach Zjednoczonych. W Ameryce Volkswagen zamierza skupić się na promocji innych modeli, które lepiej trafiają w upodobania tamtejszych klientów.

Więcej informacji dotyczących 9. generacji Passata na razie jednak nie mamy, gdyż nadal znajduje się on na dość wczesnym etapie rozwoju. Bez wątpienia jednak w kolejnych miesiącach będziemy otrzymywać kolejne ciekawe informacje o nowym wcieleniu tego modelu, na które zdecydowanie warto jest czekać.

Foto. Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *