Redaktor | Fotograf

Wersja kombi nowego kompakta Peugeota trafi na rynek już niedługo. Oto jak prawdopodobnie będzie wyglądał 308 SW.

Francuski producent rozpoczyna nowy rozdział w historii swoich kompaktowych modeli. Choć zmiany stylistyczne są dość duże, w ofercie nadal znajdą się wersje nadwozia do których jesteśmy przyzwyczajeni. Oprócz zwykłego 5-drzwiowego hatchbacka pojawi się więc kombi. Póki co, Peugeot zaprezentował tylko tą pierwszą odmianę, ale już niedługo możemy spodziewać się debiutu kombi – 308 SW.

Nowy Peugeot 308 SW

Jednak już teraz możemy zobaczyć jak prawdopodobnie będzie się prezentować praktyczniejsza wersja. Dzięki renderowi przygotowanemu przez Kolesa.ru widzimy, że większych zmian stylistycznych w stosunku do mniejszego hatchbacka nie będzie. Oczywiście przód samochodu zapewne będzie identyczny, więc graficy skupili się na tylnej części Peugeota 308. Jak przystało na francuską markę, auto wygląda bardzo zgrabnie.

Tył prezentuje się nowocześnie. Lampy są oczywiście identyczne jak w hatchbacku. Na klapie znalazło się także nowe logo marki, które po raz pierwszy trafiło właśnie do 308. Chromowane końcówki wydechu niestety nie są prawdziwe, to jedynie ozdoby. Linia auta jest bardzo ładna, dzięki czemu pomimo swoich gabarytów 308 SW nie prezentuje się ociężale.

Nowy Peugeot 308 SW

Oczywiście wraz z powiększeniem auta, zmienią się także wymiary i cechy praktyczne. Większy bagażnik pozwoli na przewiezienie większej ilości rzeczy, jednak póki co nie znamy dokładnej pojemności. W przypadku hatchbacka, bagażnik jest mniejszy o 8 litrów od poprzedniej generacji 308 i ma 412 litrów. Wersja kombi poprzednika oferowała pojemność 660 litrów. Na szczęście linia dachu nie jest opadająca, dzięki czemu z tyłu miejsca na głowę powinno być odpowiednio dużo.

Gama silnikowa z pewnością będzie podobna. Podstawą będą jednostki benzynowe o pojemności 1.2 litra oraz diesel o pojemności 1.5. Do gamy dołączą także hybrydy, najmocniejsza wersja osiągnie 225 koni. Niestety póki co, Peugeot nie planuje prezentacji sportowej wersji. W poprzedniku były oferowane aż dwie takie wersje, czyli GT oraz GTi. Oczywiście w wersji kombi możliwa byłaby jedynie ta pierwsza opcja.

Render: Kolesa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *