Redaktor | Fotograf

Od pewnego czasu mówi się, że na rynku pojawi się zupełnie nowy Peugeot 308, który będzie kontynuował nowy design. Oto jego pierwsze zdjęcia

Peugeot kontynuuje swoją ofensywę modelową i stylistyczną. Po prezentacji nowych generacji 208 i 2008, teraz przyszedł czas na kolejny model. Tym razem wydaje się znacznie ważniejszy, bo jest to reprezentant segmentu kompaktowego. Peugeot 308 trzeciej generacji musi być dopracowany w najmniejszych szczegółach, aby walczyć z tak rozległą konkurencją. Stąd też, pomimo tego, że prezentacja odbędzie się za 2 lata, już możemy zauważyć zakamuflowane prototypy na ulicach. Jednak czy długi proces testów sprawi, że kompakt Peugeota stanie się hitem?

Peugeot 308

Biorąc pod uwagę nową linię stylistyczną marki, można przypuszczać, że podobny design zostanie zastosowany w 308. Pomimo kamuflażu można zauważyć ostrzejsze linie auta. Tył kształtem nieco przypomina ten z modelu 208. Z przodu prawdopodobnie ujrzymy grill podobny do tego z modelu 2008, ze znaczkiem 308 pod znaczkiem Peugeota.

Peugeot 308

Sporo zmian w stosunku do poprzedniej generacji zajdzie we wnętrzu. Prawdopodobnie ujrzymy w nim również odświeżony system i-Cockpit, podobny do tych z nowych SUVów marki. Zamiast tradycyjnych zegarów w bogatszych wersjach powinny znaleźć się cyfrowe. Kierownica również zostanie utrzymana w stylu Peugeota, a zatem będzie mała i to nad nią będziemy widzieć zegary.

Również gama silników będzie składała się ze znanych już jednostek. Prawdopodobnie większość jednostek benzynowych będzie zasilanych silnikiem 1.2 Puretech o mocy od 100 do 155 koni. W gamie znajdzie się również silnik wysokoprężny BlueHDi o mocy 130 koni. 308 będzie wyposażony w 6-biegowe skrzynie manualne lub 8-biegowe skrzynie automatyczne.

Peugeot 308

Możliwe, że pojawi się usportowiona wersja hybrydowa, analogiczna do tej z modelu 3008 lub Opla Grandlanda X. A zatem silnik 1.6 Turbo wraz z silnikiem elektrycznym powinien oferować około 225 koni. Prawdopodobnie później do oferty dołączy też wersja 300 konna, z napędem 4×4, która powinna konkurować z Golfem R.

Dzięki tym wszystkim zmianom, nowa generacja 308 powinna być w stanie konkurować z innymi modelami w segmencie kompaktów. Premiera nowego modelu odbędzie się dopiero w 2022, więc do tego czasu wiele może się jeszcze zmienić.

Foto. Autoevolution

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *