Loic Duval i Robin Frijns wygrali piątkowe treningi przed wyścigiem DTM w holenderskim Assen. Robert Kubica był kolejno 14. i 8.

Za nami dwa treningi serii DTM, na torze Assen w Holandii. W pierwszym treningu najszybszy okazał się Loic Duval z zespołu Audi Sport Team Phoenix z czasem 1:24.293, drugi był Nico Mueller z Audi Sport Team Abt Sportsline z czasem o trzy dziesiąte gorszym, a trzeci był kolega z zespołu Szwajcara, Robin Frijns. W drugim treningu natomiast doszło do zamiany między najszybszym zawodnikiem pierwszej sesji treningowej, a trzecim. Najszybszy był Frijns z czasem 1:23.547, drugi był o dwie dziesiąte gorszy Mueller, a trzeci Loic Duval z o półtorej dziesiątej gorszym czasem od Szwajcara na pozycji drugiej.

Robert Kubica w pierwszym treningu na nowym dla niego torze zajął czternaste miejsce z czasem gorszym od najszybszego Duvala o półtorej sekundy. Jednak podczas pierwszego treningu zawodnik BMW ORLEN Team ART spędził dużo czasu w garażu, prawdopodobnie szukając optymalnych ustawień samochodu. Najwidoczniej czas spędzony w garażu się opłacił, ponieważ w drugim treningu Polak skończył na ósmej pozycji, kończąc ze stratą 1.231 sekundy do pierwszego Robina Frijnsa, a także z lepszym czasem od chociażby Marco Wittmanna.

Frijns

Po obu treningach widać dominację zawodników jadących w samochodach Audi, bowiem pierwsze cztery miejsca w pierwszym, jak i drugim treningu należały do kierowców tej oto własnie marki (czwarty w obu treningach skończył Rene Rast). Jednak warto podkreślić, że resztę pozycji w pierwszej dziesiątce zajęli kierowcy jadący autami BMW (oprócz Jamiego Greena w pierwszym treningu, który był sklasyfikowany na siódmym miejscu). Tak więc jeszcze nie wszystko stracone dla ekipy pochodzącej z Bawarii, która wygrała w poprzedniej rundzie na Lausitzringu pierwszy wyścig w tym sezonie.

Póki co nadal na pierwsze punkty w sezonie czekają zarówno Robert Kubica, jak i Fabio Scherer. Patrząc po wynikach w treningu pierwszym i drugim, na razie bliżej tej sztuki jest Polak. Jednak trening a kwalifikacje czy też wyścig to zupełnie co innego. Mimo wszystko miło by było zobaczyć obu tych zawodników w punktowanej dziesiątce.

Wyniki obu sesji:

Frijns
Frijns

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *