Mini Countryman

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Koncern BMW ma spore plany dotyczące swojej placówki w Lipsku. Poza sporymi inwestycjami ruszy tam bowiem produkcja modelu Mini Countryman.

Moda na samochody typu SUV trwa w najlepsze, a producenci ani nie myślą rezygnować ze swoich kur znoszących złote jaja. W obliczu jednak coraz to bardziej restrykcyjnych norm produkcja nawet tak popularnych pojazdów zaczyna się komplikować. Koncern BMW w celu optymalizacji zdecydował się na ciekawy ruch związany z należącej do niego brytyjskiej marki z Farnborough. Chodzi tutaj konkretniej o model Mini Countryman, którego produkcja zostanie przeniesiona na teren Niemiec. SUV brytyjskiej marki trafi bowiem na linie montażowe niemieckich fabryk, a ponadto doczeka się w pełni elektrycznej wersji.

Mini Countryman

BMW swoją informacją prasową potwierdziło tym samym doniesienia sprzed paru tygodni. Produkcja modelu Mini Countryman od 2023 roku przeniesiona zostanie do fabryki w Lipsku. Taki stan rzeczy sprawi, że wspomniana placówka stanie się pierwszym obiektem, w którym z linii montażowej zjeżdżać będą zarówno pojazdy spod logo BMW, jak i Mini. W tej samej fabryce bowiem już teraz powstają samochody Bawarczyków z napędem na przednią oś, takie jak chociażby Seria 1 czy Active Tourer Serii 2. Placówka w Lipsku ma ponadto doświadczenie w produkcji samochodów elektrycznych, co przyda się przy produkcji elektrycznego wariantu Countrymana. Od 2013 z tamtejszych linii montażowej zjechać zdołało aż 200 tysięcy egzemplarzy modelu i3.

W ciągu ostatnich kilku lat nieustannie pracowaliśmy, aby wprowadzić nasz zakład w pomyślną przyszłość. Ten kontrakt na produkcję następnego MINI Countrymana to kolejny ważny krok ku osiągnięciu tego. To wyraźny dowód wiary firmy w naszą wiedzę specjalistyczną i naszego położenia, a także fantastyczna wiadomość dotycząca przyszłości naszego zakładu.

Hans-Peter Kemser – dyrektor zakładu BMW Group w Lipsku
Mini Countryman

Placówka w mieście na terenie Saksonii czekać będą również kolejne nowości najbliższych latach. Koncern BMW zainwestować ma bowiem ponad 100 milionów euro na rozwój fabryki. Powstać ma nowy zakład o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych, skoncentrowany na produkcję pojazdów elektrycznych. To uczyni placówkę w Lipsku jedną z czołowych centrów wytwarzania akumulatorów o wysokiej pojemności.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *