Redaktor | Fotograf

Rewolucja elektryczna staje się faktem. Coraz więcej marek wprowadza do swojej oferty modele z silnikami elektrycznymi zamiast tradycyjnych silników, a teraz dołącza do nich DS.

Robią to przede wszystkim marki, które chcą wpasować się w najnowsze trendy, zyskując dzięki temu również nowe obszary rozwoju. Jedną z takich marek jest DS Automobiles, czyli marka premium PSA wydzielona z Citroena. Od zawsze tworzyła auta wyróżniające się przede wszystkim oryginalnym stylem i rozwiązaniami. Już teraz producent ma w ofercie auto elektryczne, czyli DS3 Crossback E-Tense i hybrydę DS7 Crossback E-Tense. Francuska marka chce iść jednak o krok dalej i od 2025 całkowicie wycofać ze swojej oferty auta napędzane tylko silnikami benzynowymi, czy diesla.

DS ma ku temu dobre powody. Już w 2030 Wielka Brytania planuje zakazać sprzedaży aut z silnikami benzynowymi i diesla. Marka planuje wyprzedzić ich zakaz i przejść na produkcje samochodów niskoemisyjnych sporo wcześniej. Zapewne każdy następny model DS Automobiles będzie miał już co najmniej jedną wersję elektryczną lub hybrydową. Najbliższą premierą będzie DS9, czyli luksusowa limuzyna marki. Oparta będzie na Peugeocie 508, który w swojej gamie ma dwie hybrydy, jedną rozwijającą moc 225 koni, natomiast druga mocniejsza, oferuje 360 koni i napęd 4×4, co zapewnia jej świetne osiągi. Zapewne te wersje na początku znajdą się także w DS9.

DS

Już od początku istnienia marki stawiała ona na elektryfikację gamy. Doświadczenie nabywała w Formule E, gdzie brała udział w zawodach już od startu serii w 2014. Dwukrotnie ekipie DS Techeetah udało się zwyciężyć w klasyfikacji generalnej, co teraz chcą przełożyć na gamę swoich silników w samochodach drogowych. DS. Automobiles, jako pierwszy producent w Europie, spełnił cel Unii Europejskiej ograniczenia emisji dwutlenku węgla do 95g/km.

DS

Dzięki wielu innowacjom, francuska marka ma naprawdę dużą szansę na zostanie liderem w kwestii bycia eko w Europie. Wpasowuje się to w nowoczesne trendy, a zatem idealnie pasuje do producenta, którego auta są jednocześnie bardzo stylowe. Zapewne za DS-em pójdą inne europejskie marki i ogłoszą już niedługo podobne plany.

DS

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *