Redaktor | Fotograf

BMW Serii 5 bez wątpienia jest jednym z kluczowych modeli Bawarczyków. W związku z tym, nowa generacja przyniesie sporo nowości. Dzięki temu, że na drogach można już zauważyć sporo testowych egzemplarzy modelu, pojawiają się powoli rendery, które pokazują, jak może wyglądać nowy model. Przyniesie on sporo nowości nie tylko stylistycznych, ale też technicznych.

Każda kolejna generacja BMW Serii 5 przynosiła sporo nowości. Naturalnie nie chodziło jedynie o kwestie techniczne, takie jak nowe wyposażenie, silniki czy technologia. Nowa Seria 5 to też zawsze nowy design, który jest zgodny z innymi modelami marki. W przypadku nadchodzącej generacji modelu możemy spodziewać się dużej rewolucji. Prawdopodobnie jednak nie będzie ona aż tak kontrowersyjna jak premiera Serii 4. Design ma przynieść wiele nowych rozwiązań, w tym te pochodzące z najnowszych konceptów. W gamie Serii 5 pojawi się także wiele nowych, wcześniej nie widzianych wersji.

Render obejmuje przede wszystkim tylną część nadwozia modelu. W oczy rzucają się przede wszystkim smukłe lampy, które zmieniają nieco masywny charakter samochodu. BMW Serii 5 może też otrzymać bardziej agresywne, prostopadłe do siebie linie. Jest to zgodne z nowymi trendami BMW, które przede wszystkim starają się o prostą, ale wciąż sportową stylistykę. Aby nie było nudno, można też znaleźć wiele chromowanych wstawek, przykładowo za przednim nadkolem. Z tyłu mogą pojawić się dzielone końcówki wydechu, które wyglądają sportowo, i choć zapewne będą atrapami, z pewnością przypadną do gustu klientom.

Nowe BMW Serii 5 Touring może wyglądać właśnie tak - render

Pod względem technicznym, nowe BMW Serii 5 Touring też ma przynieść sporo nowości. Przede wszystkim mają być to zupełnie nowe wersje, oznaczone jako i5 i M5. Każdy fan BMW od razu rozpozna, że chodzi o odmianę w pełni elektryczną, a także supersportową. Bawarczycy mogą kontynuować wprowadzanie na rynek sportowych kombi, podobnie, jak to miało miejsce w przypadku BMW M3. Pojawią się także hybrydy typu plug-in, jednak w gamie powinny też pozostać diesle. Premiera modelu powinna nastąpić jeszcze w tym roku.

Render i fot.: Motor1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *