Peugeot Inception Concept to odświeżenie języka stylistycznego oraz prezentacja najnowszych technologii w zanadrzu marki z Sochaux.

Tegoroczne targi CES w Las Vegas przyniosły naprawdę wiele dla fanów motoryzacji. BMW po raz pierwszy pokazało zapowiadany już od kilku tygodni rewolucyjny i dość kontrowersyjny samochód koncepcyjny Vision Dee, o którym pisaliśmy już na naszej stronie, zaś teraz zajmiemy się tym, co na amerykańskie targi przygotował Peugeot. Francuski producent również przygotował bowiem naprawdę rewolucyjny projekt, który skryty jest pod nazwą Peugeot Inception Concept.

Peugeot od wielu lat stawia na nowe technologie oraz agresywny design, dzięki którym marka z Sochaux jest obecnie jednym z najciekawszych oraz najczęściej nagradzanych producentów aut na świecie. Francuzi jednak ani myślą spoczywać na laurach i już teraz planują naprawdę wiele aspektów swojej przyszłości, co jesteśmy w stanie zauważyć chociażby na przykładzie ich nowego samochodu koncepcyjnego.

Peugeot Inception Concept

Co jest w stanie zaoferować nam model Inception Concept? Na papierze posiada on baterię o pojemności 100 kWh, która pozwala na uzyskanie zasięgu na poziomie 800 kilometrów. System ładowania indukcyjnego oraz obsługa ładowania do mocy 800 watów pozwala zaś na doładowanie zasięgu do 150 kilometrów w zaledwie… 5 minut! Jednostka elektryczna generuje zaś dokładnie 680 koni mechanicznych, co umożliwia rozpędzenia tego auta do 100 km/h w czasie mniejszym niż trzy sekundy.

Poza futurystycznym designem zewnętrznym warto zwrócić uwagę na dwie bardzo ważne zmiany – odświeżony i-Cockpit, czyli styl projektowania wnętrza auta, a także przełomowy system Hypersquare obsługujący kierowanie w technologii steer-by-wire – kierownica nie jest mechanicznie powiązana z układem kierowniczym, a prowadzenie następuje elektronicznie. Auto jest również wyposażony w czwarty poziom jazdy autonomicznej, który jest już wysoką automatyzacją.

Peugeot Inception Concept

W tym roku każdy model w ofercie Peugeota otrzyma już swoją elektryczną wersję, zaś do 2025 roku w gamie modelowej pojawi się pięć zupełnie nowych elektryków. Rozwiązania pokazane w Peugeot Inception Concept mają być wykorzystywane właśnie w tychże autach.

Peugeot jest mocno zaangażowane w elektryfikację gamy. W 2023 roku cała nasza oferta zostanie zelektryfikowana, a w ciągu najbliższych pięciu lat wprowadzimy na rynek pięć stuprocentowo elektrycznych modeli. Nasze ambicje są proste: zrobić z Peugeota wiodącą markę samochodów elektrycznych do 2030 roku. Ta wizja toruje drogą do radykalnej transformacji marki, czego przejawem jest model Inception Concept.

Linda Jackson, CEO marki Peugeot

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *