BMW i Vision Dee debiutuje na CES – nowy język stylistyczny marki

W ostatnich latach plany BMW są naprawdę okazałe. Przede wszystkim dotyczą one jednak wprowadzania na rynek modeli elektrycznych. Linia i jest już dość mocno rozbudowana, jednak na horyzoncie wciąż czeka wiele nowych propozycji. To, jak mają one wyglądać, ma pokazywać nowy koncept BMW i Vision Dee. Przedstawia on nowy język stylistyczny marki, który jest minimalistyczny i futurystyczny.

BMW przyzwyczaiło nas w ostatnim czasie do premier nowych modeli elektrycznych. Przedstawicieli serii i na rynku jest już naprawdę dużo i zazwyczaj są to ciekawe propozycje. Bawarczycy chcą jednak nieco poszerzyć horyzonty i pokazać swoje plany na dalszą przyszłość. W związku z tym, na targach CES pokazali i Vision Dee. Jest to nowy koncept BMW, który przynosi wiele zmian przede wszystkim pod względem stylistycznym.

BMW i Vision Dee debiutuje na CES - nowy język stylistyczny marki

Design nowego modelu wydaje się odejściem od masywnej i ciężkiej stylistyki BMW w ostatnich latach. Oczywiście była ona kontrowersyjna, jednak większość fanów marki już się do niej przyzwyczaiła. Tymczasem, Bawarczycy pokazując i Vision Dee, chcą zupełnie od niej odejść. Nowy elektryczny koncept jest bardzo minimalistyczny i posiada wiele elementów, które odbiegają od tych oferowanych w standardowych modelach BMW. Warto też zwrócić uwagę na bardzo krótki zwis przedni i tylny, co ma zapewnić jak najwięcej miejsca dla pasażerów w środku. Całość jest bardzo aerodynamiczna. Kształt lamp przypomina ten wykorzystywany w Peugeocie 508.

BMW i Vision Dee debiutuje na CES - nowy język stylistyczny marki

Warto wziąć pod uwagę, że niedługo na rynek mają trafić prawdopodobnie najważniejsze modele z serii i, w tym i3. Prawdopodobnie to właśnie one będą już czerpały garściami z nowej stylistyki BMW. Producent zapewnia też, że Head-Up Display korzystający z całej szyby przedniej ma pojawić się już w 2025 roku wraz z premierą pierwszego modelu wykorzystującego architekturę Neue Klasse. W środku i Vision Dee można znaleźć jedynie kilka standardowych przycisków. Warto zwrócić uwagę na całkowity brak ekranów. Zamiast nich, wszystkie informacje trafiają na przednią szybę.

Foto. materiały prasowe producenta