Redaktor | Fotograf

W ostatnich latach plany BMW są naprawdę okazałe. Przede wszystkim dotyczą one jednak wprowadzania na rynek modeli elektrycznych. Linia i jest już dość mocno rozbudowana, jednak na horyzoncie wciąż czeka wiele nowych propozycji. To, jak mają one wyglądać, ma pokazywać nowy koncept BMW i Vision Dee. Przedstawia on nowy język stylistyczny marki, który jest minimalistyczny i futurystyczny.

BMW przyzwyczaiło nas w ostatnim czasie do premier nowych modeli elektrycznych. Przedstawicieli serii i na rynku jest już naprawdę dużo i zazwyczaj są to ciekawe propozycje. Bawarczycy chcą jednak nieco poszerzyć horyzonty i pokazać swoje plany na dalszą przyszłość. W związku z tym, na targach CES pokazali i Vision Dee. Jest to nowy koncept BMW, który przynosi wiele zmian przede wszystkim pod względem stylistycznym.

BMW i Vision Dee debiutuje na CES - nowy język stylistyczny marki

Design nowego modelu wydaje się odejściem od masywnej i ciężkiej stylistyki BMW w ostatnich latach. Oczywiście była ona kontrowersyjna, jednak większość fanów marki już się do niej przyzwyczaiła. Tymczasem, Bawarczycy pokazując i Vision Dee, chcą zupełnie od niej odejść. Nowy elektryczny koncept jest bardzo minimalistyczny i posiada wiele elementów, które odbiegają od tych oferowanych w standardowych modelach BMW. Warto też zwrócić uwagę na bardzo krótki zwis przedni i tylny, co ma zapewnić jak najwięcej miejsca dla pasażerów w środku. Całość jest bardzo aerodynamiczna. Kształt lamp przypomina ten wykorzystywany w Peugeocie 508.

BMW i Vision Dee debiutuje na CES - nowy język stylistyczny marki

Warto wziąć pod uwagę, że niedługo na rynek mają trafić prawdopodobnie najważniejsze modele z serii i, w tym i3. Prawdopodobnie to właśnie one będą już czerpały garściami z nowej stylistyki BMW. Producent zapewnia też, że Head-Up Display korzystający z całej szyby przedniej ma pojawić się już w 2025 roku wraz z premierą pierwszego modelu wykorzystującego architekturę Neue Klasse. W środku i Vision Dee można znaleźć jedynie kilka standardowych przycisków. Warto zwrócić uwagę na całkowity brak ekranów. Zamiast nich, wszystkie informacje trafiają na przednią szybę.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *