Redaktor | Fotograf

Plany Maserati na najbliższe lata są całkiem ambitne. Choć już teraz włoski producent ma dość rozbudowaną gamę, wszystko wskazuje na to, że nadchodzące modele też mogą być interesujące. Jednym z nich będzie kolejna generacja modelu Levante. Ma być ona w pełni elektryczna, rozwijać aż 750 koni mechanicznych i rozmiarami przebijać BMW X5.

Maserati Levante to jeden z przełomowych modeli włoskiego producenta. Choć oczywiście ciężko jest mu wygrać z bardzo dużą konkurencją innych marek, jednak trzeba przyznać, że model odniósł sukces. Levante jest już na rynku od kilku lat, w związku z tym, Maserati intensywnie pracuje nad następcą. Według najnowszych informacji, nowa generacja ma mieć napęd wyłącznie elektryczny, a także nieco urosnąć względem obecnego modelu. Odmiana spalinowa może w ogóle nie wchodzić w grę, więc nie będzie to sytuacja analogiczna do innego nowego Maserati, czyli GranTurismo, które jest zarówno spalinowe, jak i elektryczne.

Kolejne Maserati Levante będzie większe i w pełni elektryczne

Levante na prąd ma korzystać właśnie z napędu GranTurismo Folgore. Będzie on jednak znacznie zredukowany pod względem mocy. W przypadku coupe, trzy silniki elektryczne pozwalają rozwinąć aż 1200 koni mechanicznych. SUV powinien rozwinąć mniej, a konkretnie około 750 koni. Jest to nadal znakomity wynik, który powinien zapewnić znakomite osiągi. W przypadku GranTurismo, ma to być zaledwie 2,7 sekundy do osiągnięcia pierwszej setki. Wybór takiego napędu umożliwia nowa płyta podłogowa Giorgio, która pochodzi od Alfy Romeo i koncernu Stellantis.

Kolejne Maserati Levante będzie większe i w pełni elektryczne

Wszystko to łączy się także z innym planem Maserati. Włoski producent chce zaprzestać produkcji spalinowych modeli już w 2030 roku. Oznacza to, że na rynek nie powinno już trafić zbyt wiele modeli z takim napędem. W związku z tym, Levante może być jednym z ostatnich modeli spalinowych marki lub ewentualnie być jedynie elektryczne. SUV Maserati ma też znacznie urosnąć w porównaniu z obecną generacją. Pod względem wielkości ma się plasować pomiędzy BMW X5 a X7. Premiera nowej generacji Levante ma nastąpić w 2025 roku.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *