Kolejne Maserati Levante będzie większe i w pełni elektryczne

Plany Maserati na najbliższe lata są całkiem ambitne. Choć już teraz włoski producent ma dość rozbudowaną gamę, wszystko wskazuje na to, że nadchodzące modele też mogą być interesujące. Jednym z nich będzie kolejna generacja modelu Levante. Ma być ona w pełni elektryczna, rozwijać aż 750 koni mechanicznych i rozmiarami przebijać BMW X5.

Maserati Levante to jeden z przełomowych modeli włoskiego producenta. Choć oczywiście ciężko jest mu wygrać z bardzo dużą konkurencją innych marek, jednak trzeba przyznać, że model odniósł sukces. Levante jest już na rynku od kilku lat, w związku z tym, Maserati intensywnie pracuje nad następcą. Według najnowszych informacji, nowa generacja ma mieć napęd wyłącznie elektryczny, a także nieco urosnąć względem obecnego modelu. Odmiana spalinowa może w ogóle nie wchodzić w grę, więc nie będzie to sytuacja analogiczna do innego nowego Maserati, czyli GranTurismo, które jest zarówno spalinowe, jak i elektryczne.

Kolejne Maserati Levante będzie większe i w pełni elektryczne

Levante na prąd ma korzystać właśnie z napędu GranTurismo Folgore. Będzie on jednak znacznie zredukowany pod względem mocy. W przypadku coupe, trzy silniki elektryczne pozwalają rozwinąć aż 1200 koni mechanicznych. SUV powinien rozwinąć mniej, a konkretnie około 750 koni. Jest to nadal znakomity wynik, który powinien zapewnić znakomite osiągi. W przypadku GranTurismo, ma to być zaledwie 2,7 sekundy do osiągnięcia pierwszej setki. Wybór takiego napędu umożliwia nowa płyta podłogowa Giorgio, która pochodzi od Alfy Romeo i koncernu Stellantis.

Kolejne Maserati Levante będzie większe i w pełni elektryczne

Wszystko to łączy się także z innym planem Maserati. Włoski producent chce zaprzestać produkcji spalinowych modeli już w 2030 roku. Oznacza to, że na rynek nie powinno już trafić zbyt wiele modeli z takim napędem. W związku z tym, Levante może być jednym z ostatnich modeli spalinowych marki lub ewentualnie być jedynie elektryczne. SUV Maserati ma też znacznie urosnąć w porównaniu z obecną generacją. Pod względem wielkości ma się plasować pomiędzy BMW X5 a X7. Premiera nowej generacji Levante ma nastąpić w 2025 roku.

Foto. materiały prasowe producenta