Redaktor | Fotograf

Konkurencja w segmencie SUVów jest obecnie niezwykle zaciekła. W związku z tym, nie można sobie pozwolić na wpadki. Dlatego Volkswagen już teraz testuje następcę obecnej generacji modelu Tiguan. Premiera ma nastąpić w 2024 roku. Model zapewne nie będzie rewolucyjny, jednak już teraz można zauważyć kilka charakterystycznych elementów designu.

Volkswagen Tiguan to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych przedstawicieli swojej klasy. Nie wynika to jedynie z przynależności do ogromnej marki, ale także ze stopnia rozbudowania i dopracowania oferty. W związku z tym, także kolejna generacja modelu musi spełniać wszystkie oczekiwania klientów. Aby je spełnić, Volkswagen już teraz testuje zakamuflowane prototypy. Choć zdjęcia nie zapowiadają rewolucji, na pewno zmieni się wiele elementów zarówno pod względem stylistycznym, jak i technicznym. Jednak to właśnie design ma przyciągnąć klientów.

Volkswagen Tiguan kolejnej generacji już testowany - nowe zdjęcia

Z zewnątrz widać kilka zmian w stosunku do obecnej generacji modelu. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że Volkswagen korzysta z dość oryginalnego rozwiązania. Wydawać by się mogło, że nie stosuje kamuflażu. Nie jest to do końca prawda, po prostu jest on dobrze ukryty. Przede wszystkim część z elementów nadwozia to zwykłe naklejki. Dotyczy to grilla i wlotów powietrza. Ich kształt zapewne będzie zupełnie inny. Całość prezentuje się jednak całkiem muskularnie i wygląda na nieco większą niż obecny Tiguan. W związku z tym, auto może urosnąć przede wszystkim na długość, aby uzyskać więcej miejsca dla pasażerów.

Volkswagen Tiguan kolejnej generacji już testowany - nowe zdjęcia

Pod względem technicznym, nowy Tiguan jeszcze nie będzie dużą rewolucją. Zapewne gama silnikowa będzie pokrywała się z obecnie oferowanym modelem. Przede wszystkim mogą się pojawić nowe hybrydy typu plug-in. Niejasna jest też przyszłość silnika TDI. Raczej mało prawdopodobny jest fakt wersji czysto elektrycznej z racji, że te w gamie Volkswagena mają wyłącznie oznaczenie ID. Premiera nowej generacji Tiguana ma nastąpić w 2024 roku. Z pewnością bliżej tej daty poznamy więcej informacji, w tym te pochodzące wprost od samego producenta.

Foto. Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *