Redaktor | Fotograf

Pomimo tego, że raczej mało który fan motoryzacji chce elektrycznej rewolucji, powoli staje się ona faktem. Przede wszystkim chodzi o modele, które póki co nie kojarzyły się z elektrycznymi odmianami. Jednym z nich jest BMW Serii 5, które w wersji na prąd zapewne otrzyma oznaczenie i5. Właśnie takie auto przyłapano podczas testów w sportowej odmianie M60.

BMW kontynuuje swoją ofensywę elektryczną. Przede wszystkim dotyczy ona nowej linii producenta, czyli i. Póki co, oznaczenie to mają głównie modele i4, iX czy i7. Analogicznie jednak, Bawarczycy chcą stworzyć elektryczną alternatywę dla wszystkich spalinowych modeli. Przede wszystkim oznacza to, że również Seria 5 będzie niedługo w pełni elektryczna. Nowy model ma nosić oznaczenie i5 i jest już intensywnie testowany. Zdjęcia szpiegowskie ukazują auto w wersji Touring i prawdopodobnie najbardziej sportowej odmianie M60, która ma rozwijać sporą moc.

BMW i5 Touring testowane w sportowej wersji z logiem M

Podobnie jak w przypadku innych zdjęć szpiegowski, tak i tutaj ciężko wychwycić ogólny design modelu i ciekawe smaczki. Przede wszystkim warto jednak zwrócić uwagę na brak ogromnego grilla i podzielonych lamp. W przypadku i5 BMW prawdopodobnie nie będzie eksperymentowało z kontrowersyjnymi rozwiązaniami, które nie przypadły do gustu fanom. W stosunku do obecnej bryły kombi, jedynymi większymi zmianami będą prawdopodobnie inny kształt grilla, lamp i zderzaków. Ponadto, wyróżnikami w wersji M Performance będą zapewne większy dyfuzor, czerwone zaciski hamulcowe i inne mniejsze dodatki.

BMW i5 Touring testowane w sportowej wersji z logiem M

Co ważne, również pod względem technicznym, M60 ma być ciekawą opcją. Oczywiście moc będzie wynosiła ponad 500 koni mechanicznych, a pochodzić one będą z dwóch silników elektrycznych. Każdy będzie umieszczony na jednej osi, w związku z czym najmocniejszy wariant będzie miał napęd na cztery koła. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie w rodzinnym kombi. Debiut nowej Serii 5, a zaraz po niej modeli i5 ma nastąpić już niedługo. Prawdziwą rewolucją ma być także nadchodzące hybrydowe M5, które ma rozwinąć ogromną moc i ma przynieść nowe rozwiązania technologiczne.

Foto. Motor1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *