Redaktor | Fotograf

Choć obecnie Alfa Romeo kojarzy się głównie z SUVami Tonale i Stelvio, nie można zapominać o jej historii. Ta jest naprawdę bogata, a przede wszystkim obfituje w piękne projekty supersamochodów. W ostatnich latach były to między innymi modele 8C i 4C, a teraz Włosi planują pokazać coś nowego. Model ma zadebiutować już w tym roku, jednak póki co musimy się zadowolić zapowiedzią.

Alfa Romeo, jak na włoskiego producenta przystało, musi mieć w swojej gamie supersamochód. Niemal każda inna marka z tego kraju, posiada w swojej ofercie coś szybkiego. W przypadku Maserati jest to MC20, a Lamborghini i Ferrari specjalizują się właśnie w takich samochodach. Alfa Romeo również wprowadzi do swojej oferty coś, co będzie marzeniem fanów tej marki, podobnie jak było w przypadku modeli 4C czy 8C. Póki co, musimy zadowolić się jedynie zapowiedzią w formie filmiku, jednak model ma mieć swoją premierę już w tym roku.

Choć ogólnie zapowiedź wrzucona na Instagrama nie jest w żadnym wypadku konkretna, można tam zauważyć zdjęcia auta, które nie znajduje się póki co w ofercie producenta. Oczywiście jak przystało na zagadkę, jedynie kilka klatek spośród całego filmu ukazują nowe auto. Przede wszystkim ma ono być podobne do innych modeli z serii C, czyli 4C i 8C. Co ciekawe, nowy supersamochód może je znakomicie uzupełnić pod względem oznaczenia. Alfa Romeo prawdopodobnie wprowadzi do oferty 6C, co także ma się odnosić do ilości cylindrów modelu.

Zapowiedź supersamochodu Alfa Romeo - premiera już w tym roku

W przypadku 4C i 8C, pod maską można było znaleźć odpowiednio silniki R4 i V8. W przypadku 6C ma to być V6 dobrze znany już z innych modeli marki. Ma on pojemność 2.9 litra i ostatnio trafił zresztą do supersamochodu Giulia SWB Zagato. W przypadku 6C maksymalna moc prawdopodobnie będzie wynosiła około 550 koni mechanicznych. Prawdopodobnie podobnie jak w 4C i Giulii GTA jedyną opcją będzie skrzynia automatyczna. Oficjalna premiera supersamochodu od Alfa Romeo ma mieć miejsce już w marcu 2023 roku. Niestety, będzie to też jedna z ostatnich Alf Romeo z silnikiem spalinowym. Marka ma zająć się produkcją jedynie aut elektrycznych, co nastąpi już za kilka lat.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *