Redaktor | Fotograf

Topowy SUV japońskiego producenta – Nissan X-Trail – w najbliższym czasie zostanie zaprezentowany w nowej odsłonie, która wprowadzi spore odświeżenie

Na przestrzeni swojej obecności na rynku, Nissan nieco zmieniał koncepcję X-Traila. Na początku było to auto nieco bardziej nastawione na jazdę w terenie, po czym, przy okazji premiery poprzedniej generacji zmieniło się w rodzinnego SUV’a. Ten zabieg nie powinien nikogo w zasadzie dziwić, bo moda na SUV’y dla rodziny ogarnęła cały świat i tak naprawdę wykorzystanie tej popularności było najlepszym co Nissan mógł zrobić. Jak będzie w przypadku nowej generacji? Czy Nissan X-Trail po raz kolejny przejdzie ewolucję czy może producent przewidział dla nas tylko drobne zmiany stylistyczne?

X-Trail

Niedawno w Internecie wyciekły zdjęcia reklamowe prawdopodobnie następcy obecnego X-Traila. Choć samochód ze zdjęć jest tak naprawdę modelem Rogue, jest to po prostu nazwa X-Traila na rynek amerykański. Możemy zauważyć, że jego design nawiązuje do nowego Juke’a, a linie dodają mu agresywnego charakteru. Podobnie jak w mniejszym modelu, światła są wyraźnie oddzielone. Bliżej maski znajdują się ostro zarysowane światła do jazdy dziennej, natomiast niżej światła mijania i drogowe. Linia boczna prawdopodobnie nie będzie się mocno różnić, a tył będzie nieco bardziej masywny. Niewykluczone, że dzięki temu otrzymamy więcej miejsca w bagażniku, a także osoby siedzące w trzecim rzędzie nie będą narzekać na ścisk.

X-Trail

Zdjęcia prezentują Rogue w wersji Platinum, a zatem najwyższej wersji wyposażenia. W środku, w oczy rzuca się skóra, oraz dwukolorowe wykończenie wnętrza. Multimedia również zostaną odświeżone, otrzymamy duży środkowy wyświetlacz w stylu tabletu, prawdopodobnie obsługujący Apple CarPlay. Zegary analogowe w bogatszych wersjach zostaną zastąpione cyfrowymi. Auto nadal powinno oferować podobną ilość miejsca w środku. Nissan planuje wprowadzić nowy model jeszcze w tym roku, więc zapewne niedługo światło dzienne ujrzą oficjalne zdjęcia.

X-Trail

Fot. Instagram

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *