Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Mustang to legenda amerykańskiej motoryzacji, a Mach-S Sedan może okazać się spełnieniem odwiecznego marzenia o czterdrzwiowym sedanie

Gdy Ford oznajmił światu, że pojawi się elektryczny Ford Mustang i do tego będzie SUV’em (lub w odwrotnej kolejności) to ludzie przecierali oczy z niedowierzaniem w to co zobaczyli. Teraz wiemy, że Mustang Mach-E nie wypada wcale tak źle jak się obawiano i swoimi osiągami dorównuje najlepszym. Gdyby tego było mało to auto zostało stworzone z myślą o rynku europejskim, dlatego to też na Starym Kontynencie po raz pierwszy, oficjalnie i w pełnej krasie, pokazano samochód. Jednak co gdyby wykorzystać sam pomysł na samochód elektryczny i to co Ford wizualnie przygotował jako SUV’a, aby zrobić twór o nazwie Ford Mustang Mach-S Sedan?

Mustang Mach-S

Każdy ktoś śledzi losy Mustanga wie, że Mach-E wkroczył na rynek jako rywal dla Tesli Model Y. Jednak mając do dyspozycji jeden model, ciężko mówić o równej konkurencji. Tesla ma jeszcze chociażby Model S i to właśnie on mógłby być odpowiednikiem dla nowego modelu Mustang Mach-S Sedan. Taki zabieg pozwoliłby nie tylko stać się Fordowi bardziej konkurencyjnym, ale również możnaby zrealizować odwieczne marzenie o czterodrzwiowym Mustangu. Czy zatem jest szansa na to, aby amerykański producent zdecydował się na znaczące przeprojektowanie obecnego Mach-E i stworzenie na jego bazie nowego sedana z napędem elektrycznym? Tutaj pojawia się pewna niewiadoma z pandemią koronawirusa w tle.

Ford America zaoferował swoim klientom odroczenie spłaty kredytu na nowo zakupiony pojazd, co jest dosyć sporym ułatwieniem w obecnej sytuacji. Do tego sprzedaż samochodów w marcu spadła prawie o połowę. Takie informacje nie wpływają pozytywnie na pozycję producenta, który ma wprowadzić do oferty odważny model obarczony dużym ryzykiem niepowodzenia. Takie eksperymenty można przeprowadzać w warunkach neutralnych, a nie momencie globalnego kryzysu. Być może do tematu Mustanga w wersji sedan wrócimy po zażegnaniu problemów z tym niebezpiecznym wirusem, który ogarnął cały świat. Przy okazji warto dodać, że Ford pracuje nad nową generacja Mustanga o kodzie S550, a takie informacje wyciekły do sieci już jakiś czas temu. Również trwają prace nad Fordem Mondeo nowej generacji.

Mustang Mach-S

Foto. Carscoops

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *