Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Mondeo 2021 ma wejść na rynek jako auto stylizowane na Crossover’a, ale na całe szczęście pojawią się klasyczne nadwozia kombi oraz sedan

Ostatnio pojawiły się w sieci informacje, że na rok 2021 zaplanowano nową generację Forda Mondeo. Wynikało to z faktu, że na stronie Forda dla sprzedawców, pojawił się informacja “2022 MY Mondeo CD542”. Dokładnie taki sam numer miał następca modelu Fusion, więc stało się jasnym, że planowana jest nowa generacja. Pojawiają się jednak nowe okoliczności, bo okazuje się, że to nie będzie po prostu kolejna generacja Mondeo w takiej formie jaką znamy teraz. Stało się już pewnym, że nowe Mondeo będzie bardziej “terenowe” i może nosić elementy typowe dla Crossover’ów.

Co to zatem oznacza?

Chodzi tutaj o takie elementy jak zwiększony prześwit, poszerzone nadkola z dodatkowymi zabezpieczeniami (ewentualnie) oraz dodatkową osłonę silnika. Następną zmianą ma być zmodyfikowane zawieszenie przy tylnej osi pojazdu i to będzie dotyczyć każdego wariantu. Ford chce stworzyć coś na zasadzie systemu Multilink z Volvo i ma to być jeszcze lepsza konstrukcja niż dotychczas stosowana. Skąd pomysł na takie zmiany? Ano wynika to z faktu, że Ford będzie stosował układy hybrydowe na masową skalę, a żeby nie tracić dużo przestrzeniu bagażowej to musi tak zmodyfikować zawieszenie, że zmieszczą się tam jeszcze dodatkowe baterie. Wszystko po to, żeby auto było jak najbardziej uniwersalne.

Mondeo będzie zarówno jako kombi i sedan

Jeśli jesteście zmartwieni faktem zrobienia z Mondeo czegoś na wzór “Crossover’a” to mam dla was jednak lepszą informację. Wersja bardziej “terenowa” ma konkurować z Subaru Outback, ale to nie oznacza, że Ford rezygnuje z kombi i sedana. Te wersje mają być podobno dostępne, a ta “terenowa” będzie po prostu kolejnym wariantem wyposażenia. Oby właśnie tak było, bo porzucenie sylwetki kombi na rzecz czegoś udającego Crossover’a brzmi jak najgorszy koszmar XIX wieku.

W takim razie musimy poczekać jeszcze rok, aby zobaczyć nową generację i oby nikomu w głowie z zarządu marką Ford nie wpadło do głowy, aby pozbyć się sedana oraz kombi. Lepiej wziąć sprawy w swoje ręce, stworzyć godnego konkurenta Volkswagena Passata i Skody Superb, aby finalnie zdominować rynek i przywrócić blask dobrym kombi. Brzmi trochę niewykonalnie, ale co to dla Forda. Skoro mogli przez kilka lat montować wadliwe skrzynie do Focusa i Fiesty to i przywrócą Mondeo na pozycję lidera.

Mondeo

Foto. materiały prasowe Ford

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *