Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Gdy na rynku nie ma Coupe, a producent upiera się przy Roadsterze to może warto rozważyć dach typu hardtop jako lekarstwo na taki problem?

Model Z4 to bez wątpienia sukces dla BMW w tym segmencie, bo wspólnie z Toyotą stworzyli świetnie wyglądające auto o sportowym charakterze. Zarówno Supra jak i Z4 pokazują, że ta sama konstrukcja świetnie spisuje się jako roadster oraz coupe, a fani marki wskazują zainteresowanie zarówno Z4 Coupe jak i Suprą Roadster. Jednak prędko nie zobaczymy odwrotnych wariantów dla tych samochodów, ale co by było, gdybyśmy dołożyli dach typu hardtop do BMW? Wizja powstała, klienci by się znaleźli, ale czy jesteśmy w stanie udowodnić racjonalność tego pomysłu? Przekonajmy się czy to w ogóle ma sens…

Hardtop to taki złoty środek, gdy chcemy Coupe, ale zależy nam na zachowaniu najważniejszych cech Roadstera czy Cabrio. W przypadku BMW mogłoby to się wyjątkowo sprawdzić, bo dobrze wiemy jak wygląda wersja Coupe spod znaku Toyoty i wielu klientów oczekiwałoby tego samego od BMW. Jednak w planach nie ma na razie stworzenia takiej wersji, choć były nawet pogłoski o Z4 M Coupe, a to oznaczałoby powrót do historii tego modeli, gdyż taka wersja była oferowana w pierwszej generacji. Dlatego lekarstwem na to wydaje się być hardtop, który stanowi idealne połączenie obu nadwozi. Tylko BMW zapewne obawia się, że taki pomysł nie może się udać.

Podawanie danych sprzedażowych obu modeli może nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo Toyota nie jest jeszcze nawet od roku oferowana w Europie, ale weźmy pod uwagę jak duże zainteresowanie jest tym modelem globalnie. Wiele osób wskazuje BMW jako lidera spośród tej dwójki, dlatego to bawarska marka jest na lepszej pozycji. Wprowadzenie hardtopu dałoby odpowiedź klientom szukającym dobrego Coupe z mocnym silnikiem. Skoro takie modele jak M4 Cabrio są w stanie być opłacalne dla BMW to czemu by nie spróbować z Z4 Hardtop? Wysuwamy taką propozycję do producenta i zgłaszamy zapotrzebowanie na to auto.

Rendery, czyli grafiki komputerowe domniemanego wyglądu pojazdów nie znajdujących się jeszcze w produkcji przygotowuje dla nas Bartspots. Kopiowanie obrazów dozwolone tylko przy podaniu autora grafiki i źródła strony!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *