Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Czyżby nowy Ford Mustang miał stać się kolejnym hitem sprzedażowym zarówno w Europie jak i Ameryce Północnej dzięki niskiej cenie i silnikowi V8?

Ford Mustang szóstej generacji to bez wątpienia spory sukces, bo auto po raz pierwszy w historii było oficjalnie oferowane chociażby w Polsce, ale widać po wynikach sprzedaży, że ludzie pokochali tego wierzchowca. Obecnie jest to najtańszy samochód z silnikiem V8 na rynku, oczywiście w momencie, gdy mówimy o samochodach nowych, prosto z salonu. Dlatego też Mustang jest najchętniej wybieranym samochodem sportowym, bo cena gra tutaj pierwsze skrzypce. Jednak szósta generacja jest już z nami trochę na rynku, bo jej premiera miała miejsce w 2015 roku i w międzyczasie pojawił się nawet facelifting modelu. Teraz z kolei pojawiła się oficjalna informacja, że nowy Ford Mustang pojawi się w 2022 roku jako samochód na rok modelowy 2023. Skąd dokładnie ta wiadomość?

Wszystko zostało zaczęło się od umieszczenia oferty pracy na stronie Forda, w której to szukali osoby na stanowisko inżyniera zespołu ds. hałasu wytwarzanego przez wiatr/drogą i przepływ powietrza (ang. wind/road noise and air leakage plant vehicle team (PVT) engineer). Taki też był tytuł tej oferty i nic nie wskazywało, że może w niej być zawarta informacja o premierze nowego Mustanga, lecz nieco dalej były wyjaśnione obowiązki osoby na tym stanowisku, a tam już wszystko wyraźnie napisane: “ostatnie zmiany w programie Ford 2023 Mustang S650, zanim trafi on do klientów” (ang. final sign off on the Ford 2023 Mustang S650 vehicle program before it goes to the customers). Przypomnę tylko, że obecna generacja Mustanga nosi kod S550.

Informacje o premierze Forda Mustanga pojawiały się jużwcześniej, a rzekoma premiera miała odbyć się najpierw w 2019 roku, później w 2020, ale za każdym razem okazywało się to nieprawdą. Wtedy jednak informacje pochodziły “od anonimowych źródeł”, które lubią się mylić, a w tym przypadku mamy do czynienia z informacją napisaną czarno na białym. Miejmy nadzieję, że Ford przy okazji siódmej już generacji Mustanga nie pójdzie w stronę stylistyki pokazanej w Mustangu Mach-E, a tym bardziej nie wykorzysta technologii elektrycznej. Jeśli dalej auto będzie wyróżniać się niską ceną to ma szansę obronić tytuł najlepiej sprzedającego się samochodu sportowego w Europie oraz Stanach Zjednoczonych.

Foto. materiały prasowe

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *