Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Widać na rynku duży popyt na SUV’y, a model Sorento jest niezwykle ważny dla KIA i już za miesiąc zobaczymy nową generację samochodu

Targi motoryzacyjne w Genewie będą niewątpliwie ważnym wydarzeniem dla marki KIA, bo to właśnie tam ma zostać pokazana kolejna generacja modelu Sorento. Producent potwierdził nasze spekulacje w dzisiejszym komunikacie prasowym i jednocześnie zaprezentował nowe rendery. Łatwo można zauważyć, że auto jest identyczne jak to prezentowane na zdjęciach szpiegowskich w zeszłym tygodniu. Jednak jak podkreśla sam producent – model Sorento stanowi podstawę do światowego sukcesu marki. Nic dziwnego skoro sprzedano już ponad 3 miliony egzemplarzy tego modelu, a najnowsza generacja zdaje się zwiększyć ten wynik o kolejne kilkaset tysięcy sztuk. Co zatem wiemy przed premierą?

Największą zagadką pozostawał wygląd, lecz zdjęcia szpiegowskie zdradziły finalną stylistykę samochodu. Wiemy, że z przody pojawi się całkowicie nowy grill z charakterystycznymi światłami w kształcie odwróconej litery “L”. Z tyłu z kolei mamy kwadratowe światłą o pionowym układzie, które sprawiają wrażenie dosyć masywnych, a moim osobistym zdaniem nawiązują do Forda Mustanga, chociaż nie wykluczone, że to już lekkie zboczenie na jego punkcie. Duże zmiany zaszły w środku, bo zostanie przemodelowana cała deska rozdzielcza, a całe wnętrze ma nawiązywać do klasy premium. Zdjęcia szpiegowskie wskazywały na obecność wirtualnych zegarów oraz dużego ekranu na środku konsoli w rozmiarze około 10 cali (dokładne dane pojawią się po premierze). Widać, że model Sorento stara się nawiązywać do trendów wyznaczonych przez takie marki jak chociażby Mercedes i trzeba przyznać, że zapowiada się naprawdę dobrze.

Nie wiadomo do końca co trafi pod maskę, ale wiele mówi się układach hybrydowych oraz tzw. “miękkiej hybrydzie”. Pojawiały się sugestie, że finalnie może być nawet silnik V6 z modelu Stinger z układem elektrycznym, lecz bardziej możliwe jest pojawienie się silników R4 o pojemności 2.0 litrów i mocy około 200 KM. Więcej szczegółów poznamy już za miesiąc w Genewie, a następnie nieco później, gdy zostanie ujawniony cennik na rynek polski. Cena jest tutaj bardzo ważna, bo sprecyzuje pozycję modelu Sorento na rynku. Najbardziej prawdopodobnymi konkurentami są Volvo XV60 oraz BMW X3.

Foto. materiały prasowe KIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *