Obecna generacja modelu Mazda 6 jest z nami na rynku od ponad 7 lat. Jak wiemy na rok 2023 japońska firma przygotowała nową generację popularnego sedana.

Z najnowszych raportów dotyczących nowej generacji “szóstki” wynika, że auto przejdzie wiele zmian nie tylko w wyglądzie. Dzięki naszym kolegom z Kolesa.ru możemy zobaczyć namiastkę tego jak może wyglądać nadchodzące wcielenie Mazdy 6. Według japońskiego producenta najnowsza odmiana sedana będzie dostępna z napędem na tylną oś, a jednym z silników służących do napędzania pojazdu będzie rzędowa szóstka. Nie sposób zauważyć, że człowiek tworzący obraz graficzny jako punkt wyjścia obrał aktualnie produkowaną generację. Cała bryła pojazdu oraz wymiary pozostały bez zmian. Dłuższa maska jaką możemy zobaczyć w kolejnej generacji ma nie tylko dodawać autu walorów estetycznych, ale umieszczenie pod nią rzędowego silnika sprawia, że automatycznie musi zostać powiększona. Wpłynie to również na prowadzenie i rozkład masy pojazdu.

Tył wygląda całkiem podobnie do obecnie oferowanego modelu jednak są pewne kluczowe różnice. Bardzo dobrze wkomponowany w pokrywę wyższy spoiler podkreśla charakter marki. Agresywne światła, znacznie różniące się od tych jakie możemy zobaczyć w trzeciej generacji. Możemy zobaczyć w nich podobiznę do m.in reflektorów z Mazdy MX-30.

Nie jest pewne jakie jednostki napędowe pojawią się w nowej generacji Mazdy 6. Możemy podejrzewać, że jedną z nich będzie ulepszona wersja dostępnej na rynku jednostki 2,5 Skyactiv-G. Do gamy ma również dołączyć turbodoładowana jednostka benzynowa. Nie można jednak zapominać o plotce, która mówi o rzekomym umieszczeniu rzędowego silnika sześciocylindrowego pod maską czwartej generacji “szóstki”. Jednak są to nie potwierdzone informacje, ale patrząc na najnowszą technologię Skyactiv-X, taka jednostka byłaby świetnym uzupełnieniem. Napęd na wszystkie koła będzie prawdopodobnie opcją, a w standardzie otrzymamy auto napędzane tylną osią.

Jednym z obszarów jakie firma powinna zrobić jeśli chodzi o modernizację modelu musi być wnętrze i ergonomia auta. Przede wszystkim systemy info-rozrywki, które nie cieszą się najlepszą opinią wśród użytkowników. Miejmy nadzieję, że Mazda wykorzysta czas na zlikwidowanie wszystkich mankamentów poprzedniej generacji. Jesteśmy wręcz pewni, że stylistycznie auto przypadnie do gustu nie tylko fanatykom marki. Mazda 6 2023 pojawi się na rynku prawdopodobnie do końca 2022 roku.

Foto. Kolesa.ru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *