Redaktor | Fotograf

W ostatnich dniach, na Północnej Pętli zauważono nowego hot-hatcha Audi. RS3 będzie konkurentem Mercedesa-AMG A45s, i jednym z ostatnich modeli z 5-cylindrowym silnikiem na rynku.

Konkurencja w świecie ekstremalnych hot-hatchy robi się coraz bardziej zaciekła. Ostatni cios wyprowadził Mercedes, wprowadzając na rynek A45s. Przebił on Audi RS3 o 21 koni mechanicznych, jednak teraz przyszła kolej na producenta z Ingolstadt. Na rynek wprowadzono już S3 nowej generacji, jednak teraz możemy spodziewać się debiutu najmocniejszego modelu w ofercie, czyli RS3. Egzemplarze prototypowe są już intensywnie testowane, a ostatnio zauważono je na torze Nurburgring.

Nie ma się co dziwić, z pewnością wiele osób kupi je aby sporadycznie odwiedzać także tor wyścigowy. Choć Audi nigdy nie słynęło z doskonałego prowadzenia, RS3 z pewnością zachęca do sprawdzenia go w kilku okrążeniach. Podobnie jak w przypadku poprzedniej generacji, pod maską znajdzie się świetnie brzmiący 5-cylindrowy silnik. Jest on znakiem rozpoznawczym modelu, tym bardziej, że na świecie pozostało już bardzo niewiele samochodów z takim silnikiem. Czy Audi pokusi się o przebicie mocą Mercedesa-AMG A45s?

Audi RS3

Z pewnością tak, możemy więc oczekiwać mocy na poziomie wyższym niż 421 koni mechanicznych. Sprint do setki także powinien być lepszy. W obecnej generacji wynosi on 3,9 sekundy. Na rynku europejskim RS3 nadal będzie oferowane w dwóch rodzajach nadwozia, czyli hatchbacku i sedanie. Będą one nieco większe niż w obecnej generacji, polepszy się więc praktyczność. Wnętrze także zostanie znacznie odświeżone i w końcu będzie wyglądać nowocześnie.

Audi RS3

Zdecydowanie czeka nas bardzo ciekawa premiera. Nadejdzie ona już we wrześniu tego roku. Możliwe, że Audi zdradzi część informacji jeszcze przed debiutem. Na drogach nowa generacja RS3 powinna pojawić się na początku 2022 roku. Niestety, patrząc na nowe normy emisji spalin, Audi coraz ciężej będzie utrzymać ten model w produkcji. Oby jednak 5-cylindrowy silnik przetrwał jak najdłużej w tym samochodzie.

Foto. materiały prasowe producenta Film: Automotive Mike

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *