Redaktor | Fotograf

Jeśli nie chcesz wydać tony pieniędzy na oryginalnego McLarena Sennę, ale jednak chcesz się rzucać w oczy na ulicy, wystarczy kupić 720S i dołożyć do niego bodykit Darwinpro.

McLaren Senna to obiekt westchnień każdego z nas. Bez wątpienia, wiele osób chciałoby posiadać ten samochód, jednak nawet jeśli kogoś stać na to auto, może się nie załapać na slot produkcyjny. Jest to w końcu model limitowany. Co można zrobić w takiej sytuacji? Cóż, firma Darwinpro ma rozwiązanie, które przynajmniej w stopniu stylistycznym zaspokoi potrzebę posiadania Senny. Wystarczy dokupić ich bodykit, oferowany do modelu 720S. Można w ten sposób upodobnić to auto nawet do torowej Senny GTR.

Jak zmienić McLarena 720S w Sennę? Wystarczy bodykit od Darwinpro

Jest to dość bezkompromisowe rozwiązanie, jednak trzeba przyznać, że bodykit wygląda dobrze i wiernie odwzorowuje limitowany model. Zmieniony przedni zderzak, progi boczne oraz tylny dyfuzor są niemal identyczne jak te w Sennie. Oczywiście wszystko wykonano z najbardziej sportowego materiału, czyli włókna węglowego. Bez wątpienia największe wrażenie robi jednak tylny spoiler, który jest ogromny. Zmieniono także kształt przednich drzwi, jednak nie posiadają one równie ciekawego rozwiązania co w Sennie.

Jak zmienić McLarena 720S w Sennę? Wystarczy bodykit od Darwinpro

Zabrakło szklanych paneli, które znajdowały się w dolnej części drzwi. Podobnie z tyłu niezmieniony pozostał wydech, mamy więc jedynie dwie centralne końcówki wychodzące do tyłu, zamiast do góry. Światła także pozostały seryjne. Na 720S z bodykitem znajdziemy wiele naklejek także inspirowanych wyścigową odmianą Senny, czyli GTR. Wraz z pięknym niebieskim lakierem, robią one świetne wrażenie. Wnętrze pozostało niezmienione, jednak te w 720S jest już wystarczająco ekstremalne.

Jak zmienić McLarena 720S w Sennę? Wystarczy bodykit od Darwinpro

Jak na tak zaawansowane zmiany, cena nie jest zniewalająca. Bez spoilera, za wszystkie części należy zapłacić 18 550 dolarów. Dodatkowo, za spoiler przyjdzie zapłacić niecałe 7 tysięcy dolarów. Niestety, Darwinpro nie oferuje przy tym żadnych modyfikacji technicznych. Właściciele 720S samodzielnie będą musieli podnieść moc swoich samochodów do poziomu Senny. Patrząc na potencjał tego silnika, nie powinno być to jednak trudne. Alternatywą dla limitowanej Senny, może być także Elva, która jest jednak jeszcze bardziej ograniczona w kwestii produkcji.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *