Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Takie projekty jak Nissan Z Proto Cabrio mają szansę powodzenia, bo im auto dziwniejsze i mniej użyteczne tym staje się bardziej pożądane przez klientów

Nissan pokazał nam swój nowy samochód o nazwie Z Proto. Zapowiedzi było wiele i oczekiwania wobec auta rosły z każdym kolejny teaserem. Jednak teraz wiemy już jak samochód wygląda na bazie konceptu i możemy spodziewać się, że finalna wersja będzie bardzo zbliżona do tego co widzimy na oficjalnych zdjęciach. To również dobra okazja do tego, aby zastanowić się jak może wyglądać samochód w innych, nieco odważniejszych wersjach. I w ten oto sposób, grafik występujący pod pseudonimem X-Tomi Design, przygotował wizualizację trzech możliwych mniej lub bardziej wariantów. Pierwszy z nich to Nissan Z Proto Cabrio lub też Convertible, w zależności od nazewnictwa. Czy taki projekt może się przyjąć?

Nissan Z Proto Cabrio

Samo auto w takiej wersji wygląda bardzo dobrze, ale ma jedną “wadę”. Podstawowa wersja Coupe nawiązuje mocno do poprzednich wcieleń rodziny Z i to w zasadzie mocna strona tego auta. Jednak Nissan Z Proto Cabrio zrywa z tym stylem, właśnie przez to, że traci dach. Jeśli jesteście zmartwieni brakiem dachu, to pojawia się takie coś jak Nissan Z Proto Shooting Brake. Ideologia znana i prosta, czyli do podstawowego nadwozia dorabiamy dłuższy dach i robi kombi w nieco lepszym stylu. Co ciekawe Nissan Z Proto okazał się bardzo dobrą bazą, bo modyfikacja wygląda całkiem dobrze. Pytanie tylko czy takie auto miałoby szansę powstać?

Nissan Z Proto Cabrio

Ostatnią wizualizacją jest Nissan Z Proto NISMO, czyli wersja, która raczej na pewno się pojawi w późniejszym czasie. Bazowo nowy Nissan 400Z ma mieć 400 koni z silnika V6. Dla wersji NISMO możliwe jest zwiększenie tej wartości do 450 KM, a nawet i więcej, co w połączeniu z innymi modyfikacjami samochodu może dać zdecydowanie lepsze osiągi. Na razie producent nie wspomniał nic o mocniejszym wariancie, bo wciąż nie widzieliśmy wersji produkcyjnej, ale jest niemal pewnym, że niedługo po premierze podstawowego wariantu pojawią się informacje na temat odmiany NISMO.

Foto. X-Tomi Design

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *