Redaktor | Fotograf

Rywalizacja w segmencie SUVów trwa w najlepsze. W związku z tym każdy z producentów szykuje naprawdę mocne modele, aby się wyróżnić. Robi to także Mercedes, który testuje właśnie nową generację modelu GLC. Na podstawie zdjęć szpiegowskich, Kolesa.ru przygotowała render pokazujący, jak prawdopodobnie będzie wyglądała. Rewolucji nie będzie, jednak możemy się spodziewać wielu nowych rozwiązań technicznych, w tym zniknięcia silnika V8.

Mercedes od długiego czasu podbija rynek SUVów. Posiada w swojej gamie wiele aut w tej klasie. Jednym z podstawowych modeli producenta jest GLC, które okazało się ogromnym hitem sprzedażowym. Jednak przyszła pora na prezentację następcy, który będzie musiał być mocno dopracowany, aby powtórzyć sukces. Mercedes wciąż pracuje nad tym modelem, jednak Kolesa.ru postarała się o render nowej generacji modelu na podstawie zdjęć szpiegowskich. Rewolucji oczywiście nie będzie, a auto prawdopodobnie będzie się prezentowało właśnie tak.

Mercedes-Benz GLC - SUV nowej generacji może wyglądać właśnie tak

Z zewnątrz pierwszym co rzuca się w oczy jest duże podobieństwo do nowej Klasy C. Chodzi głównie o przednie lampy, ale także grill. GLC otrzyma prawdopodobnie bardzo podobne wzornictwo również z tyłu. Tak było w przypadku poprzednich generacji obu samochodów. Oznacza to również, że nowy design będzie po prostu rozwinięciem tego co już znamy, a nie wprowadzeniem czegoś zupełnie nowego. Nowa stylistyka Mercedesów nie każdemu przypada do gustu, jednak w przypadku GLC, całość może wyglądać naprawdę ciekawie.

Mercedes-Benz GLC - SUV nowej generacji może wyglądać właśnie tak

Nowa generacja GLC otrzyma wiele rozwiązań z nowej C-Klasy. Podobny zapewne będzie kokpit, a także jednostki silnikowe. Możemy spodziewać się głównie jednostek 4-cylindrowych z napędem na cztery koła. Również topowa odmiana AMG nie uniknie downsizingu. Prawdopodobnie więc, również w GLC nie uświadczymy już 4-litrowego V8, ani nawet silnika V6. Pomimo tego, najwyższa wersja może otrzymać aż 600-konny układ hybrydowy. Nowa generacja modelu GLC nadejdzie już niedługo. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku, prawdopodobnie na jesień. W związku z tym, następna odmiana GLC wyjedzie na drogi na początku 2023 roku.

Render: Kolesa.ru

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *