Mercedes

W Formule 1 Mercedes porzucił tradycyjne malowanie na rzecz czarnego. Tym samym tropem poszedł zespół z elektrycznej Formuły E.

Zespół Mercedes-Benz EQ weźmie udział w ostatnich sześciu wyścigach sezonu w całkowicie innej kolorystyce. Włodarze zespołu postanowili pójść tropem ekipy z Formuły 1 i przemalowano auto na kolor czarny. Z kolei na halo zostanie umieszczone hasło “End Racism”. Marka ze Stuttgartu chce w ten sposób podkreślić zaangażowanie w walkę z rasizmem oraz dyskryminacją.

Również w Formule E zamierzamy wykorzystać światową pozycję, którą mamy, aby przeciwstawić się rasizmowi i dyskryminacji oraz wspierać większą różnorodność i tolerancję w społeczeństwie. Jesteśmy dumni z naszej długiej tradycji i udanej historii naszej marki w sportach motorowych. Decyzja o zmianie charakterystycznego wyglądu naszych elektrycznych “srebrnych strzał” pokazuje nasze stanowisko na rzecz otwartości i szacunku we wzajemnych stosunkach. Czarne malowanie naszych samochodów wyścigowych przypomina nam wszystkim o potrzebie ciągłej, długoterminowej konsolidacji naszych wartości i wzajemnego szacunku.

Bettina Fetzer, wiceprezes do spraw Marketingu, Mercedes-Benz Cars

Zawsze wyraźnie wypowiadaliśmy się przeciwko rasizmowi i wszelkim formom dyskryminacji, ponieważ nie ma dla nich miejsca w naszym zespole, w naszym sporcie ani w naszym społeczeństwie. Jednak ostatnie wydarzenia na całym świecie pokazały, że wszyscy musimy zrobić więcej, aby wykorzystać naszą pozycję do walki przeciwko rasizmowi i dyskryminacji. Jako część rodziny Mercedes-Benz Motorsport wysyłamy jasny sygnał do zmiany.

Ian James, szef Mercedes-Benz EQ Formula E Team

Nie tylko walka z rasizmem

James również podkreślił, że wyścigi samochodowe to branża, w której równouprawnienie w zasadzie nie istnieje. Dlatego jeżeli jakiś kierowca wpadnie im w oko, to zakontraktują go bez względu na płeć czy korzenie.

Wyścigi to branża, w której różnorodność etniczna i równość płci nie były powszechne. Tak więc wciąż pozostaje wiele do zrobienia, aby zrekompensować brak równowagi we wszystkich obszarach naszej firmy. Jednak od pierwszych dni naszego początkującego zespołu prowadziliśmy kampanię na rzecz równych szans dla wszystkich i przeciw wszelkim formom dyskryminacji. Wraz z naszymi partnerami uważamy za obowiązek promowanie i szkolenie młodych talentów – niezależnie od pochodzenia czy płci – aby dać im możliwość dołączenia do Formuły E w nadchodzących latach

Ian James
Mercedes

Jak widać, Mercedes jest bardzo zaangażowany w ostatnie wydarzenia na świecie. Po części przez to, że w rodzinie mają Lewisa Hamiltona. Także fakt, że partnerzy zespołu mają wyrobioną opinię na temat walki z dyskryminacją nie jest bez znaczenia. Wiele może nie popierać ich działań, jednak jedno trzeba im przyznać. Ich postawa może być wzorcem dla innych.

Foto : Materiały prasowe zespołu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *