O taki render nikt nie prosił, ale każdy go potrzebował. Przed wami Mazda RX-Vision i Porsche 918 Spyder połączone w jeden samochód.

Mazda od zawsze zdobywała wielu fanów dzięki nietuzinkowemu podejściu do wyglądu swoich aut. Nie można im odmówić oryginalności i świeżości, szczególnie po wprowadzeniu swojej filozofii Kodo – Duszy Ruchu. Samochody Japończyków mają być idealne co do milimetra, z gładkimi liniami nadwozia tak, jak gdyby był wykonywane ludzkimi rękami. Tak właśnie Mazda projektuje każdy swój nowy egzemplarz. W ich gamie brakuje jednak ostatnio typowo sportowego samochodu (poza legendarną MX-5) stworzonego właśnie w tej filozofii. Dodatkowo ze świecą szukać nowych modeli, które używałyby silnika Wankla uwielbianego przez fanów japońskiej motoryzacji. Pojawiają się plotki, że do przedstawienia nowego sportowego wozu od producenta z Kraju Kwitnącej Wiśni bliżej niż dalej, lecz nie warto brać ich za pewnik, chociaż projekt Mazda RX-Vision wygląda obiecująco.

Mazda RX-Vision

W międzyczasie możemy się jednak zastanawiać, jak takie auto mogłoby wyglądać. Na przykład… zmieszać projekt RX-Vision z Porsche 918 Spyder. Połączenie to nie wydaje się aż takie głupie nie tyle ze względu na sam wygląd, ale również fakt, że dla Mazdy RX-Vision jest koncepcją, którą chcieliby wcielić w życie w przyszłości. Dodatkowo samochód ten napędzany jest silnikiem Skyactiv-R, czyli nową generacją silnika Wankla. Brzmi jak marzenie, prawda? Aż chciałoby się zobaczyć takie auto na cywilnych drogach. Tym bardziej, że w 2016 roku zgarnęło ono nagrodę w kategorii Najpiękniejszy Model Koncepcyjny.

Dobra, wróćmy do renderu. Tak naprawdę połączono tutaj przód konceptu Mazdy, a resztę dorzucono z Porsche. Wygładzono trochę linie pojazdu, a także dodano tylny spojler. I wiecie co? To naprawdę wygląda jak auto, które mógłby stworzyć japoński producent. Co prawda wloty powietrza po bokach wydają się dość agresywne, a przednia szyba wciąż ma zbyt ,,kanciaste” jak na Kodo Mazdy rysy, lecz po przymknięciu na te szczegóły oka widać tutaj samochód, który prezentuje się jak następca ikonicznych RX-7 i RX-8. Czy ten projekt od carlifestyle was kupił?

Foto. CarsLifestyle

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *