Redaktor | Fotograf

Wszystkie Porsche są elementami jednej szwajcarskiej kolekcji, jednak czy znajdą się chętni na każdy z siedmiu modeli?

Rzadkie modele Porsche od zawsze były bardzo pożądane. W ostatnich latach takimi modelami były między innymi Carrera GT, 918 Spyder, czy 911 GT2 RS. Wszystkie z wymienionych trafią już niedługo na aukcję w domu aukcyjnym RM Sotheby’s. Cała licytacja odbędzie się online i będzie trwała kilka dni. Interesująca nas licytacja Porsche odbędzie się jednak w niedzielę, czyli ostatni dzień trwania aukcji.

Porsche 911

Pod młotek trafią jeszcze 911 991 R, 993 Turbo Cabriolet, oraz 997 Sport Classic. Większość z nich jest obecnie bardzo rzadkimi modelami na rynku wtórnym, więc kolejna taka okazja na kupno może szybko nie nadejść. Najdroższym elementem całej kolekcji będzie prawdopodobnie 918 Spyder. Pomijając już rzadkość samego modelu, konkretna wystawiana sztuka ma przebieg tylko 5500 kilometrów i była użytkowana jedynie przez jednego właściciela. Wyposażona jest także w kosztujący 63 tysiące dolarów lakier Liquid Chrome Blue. Nieco taniej może zostać zlicytowana Carrera GT, która jest owiana złą sławą, jednak osiąga nieco niższe ceny niż ostatni hipersamochód Porsche.

Kolejnym ciekawym autem wystawionym na licytację jest 991 GT2 RS. Już sam fakt posiadania najmocniejszej wyprodukowanej 911 jest zachęcający do kupna, jednak ten konkretny egzemplarz pozbawiono także tylnego spoilera, co jest dość nietypowe. Wygląda to nieco na nawiązanie do 911 R, która też sama w sobie jest po prostu 911 GT3 pozbawionym skrzydła. Wyposażona została w piękny niebieski lakier. Jedyny starszy model, czyli 993 Turbo Cabriolet sprzedawany jest w czarnym kolorze z brązowym dachem, czyli również dość nietypowej konfiguracji.

Całość kolekcji prezentuje się naprawdę unikatowo i dobrze. Ciężko powiedzieć, który z modeli jest najciekawszy, jednak bez wątpienia najszybszym jest 918 Spyder. Z pewnością znajdą się kupcy na tak ciekawe modele. Bez wątpienia nie jest to ostatnia szansa na kupno wielu modeli z tej kolekcji, jednak taka okazja może się przez długi czas nie powtórzyć.

Porsche Carrera GT

Foto. dom aukcyjny RM Sotheby’s

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *