KIA Sportage

Nowa KIA Sportage jest kwestią czasu. Ostatnio przyłapano nowego SUVa z Korei w pełnym kamuflażu podczas testów na Nurburgringu.

Ostatnio pisaliśmy o tym, że nowa KIA Sportage najprawdopodobniej zadebiutuje w kwietniu 2021 roku. Data ta zaczyna być coraz bardziej realna, ponieważ niedawno sfotografowano SUVa podczas przejazdów po Nurburgring Nordschleife. Na zdjęciach widać zarys kształtu nowej KII, który będzie postawi na bardziej zaostrzone linie, zamiast obecnych okrągłych. Auto jednak jest niezwykle dobrze zakamuflowane. Jedynie niezbędne do jazdy elementy, czyli reflektory oraz szyby są odkryte. Lekko różni się linia szyb od tych proponowanych przez fanowskich grafików. Dolna linia idzie zdecydowanie bardziej łagodnie i nie ma tak ostrego podwyższenia na wysokości ostatniego okna. Widok z profilu pokazuje podobieństwa do swojego odpowiednika z Hyundaia, czyli modelu Tucson. Najprawdopodobniej będą one budowane na tej samej płycie podłogowej.

KIA Sportage

Nie jest to jedyna cecha wspólna ze swoją siostrą z Hyundaia. Takie same mogą być także jednostki napędowe, a ich zakres będzie niezwykle szeroki. Zainteresowani nowym modelem Sportage będą mieli do wyboru silniki beznynowe, wysokoprężne oraz hybrydowe. W tych dostępna ma być zarówno tak zwana “miękka” hybryda, jak i Plug-In. Do dyspozycji będzie także napęd zarówno na przód oraz na cztery koła. Bardzo możliwe, że KIA przygotuje dwa różne rozstawy osi. Wersja z dłuższym będzie sprzedawana na rynkach, gdzie ważne jest miejsce dla pasażerów z tyłu, więc można się jej spodziewać w USA. W przyszłości możliwa jest także wersja z hybrydą PHEV.

KIA Sportage

Po kwietniowej premierze nowa KIA Sportage do sprzedaży powinna trafić do końca roku 2021. Kolejnych zdjęć z mniejszą ilością kamuflażu możemy spodziewać się w ciągu nadchodzących tygodni. Obecnie do sprzedaży trafiła większa KIA Sorento, która może zaliczyć swój debiut do udanych, bo pierwsze głosy jakie docierają do nas od czytelników, mówią o niezwykłej oszczędności samochodu, szczególnie patrząc na jego masę i rozmiar. Mamy nadzieję wkrótce sami się o tym przekonać. Biorąc pod uwagę, że nowa KIA Sportage jest testowana na niemieckim torze Nurbugring, to możemy spodziewać się, że producent rozważy przeniesienie silnika 2.0 275 KM z Hyundaia do nowej Sportage.

Foto. Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *