Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Po premierze Hyundaia Tucson przyszedł czas na odświeżenie odpowiednika spod znaku KIA, czyli modelu Sportage, który premierę będzie mieć już niedługo

Jeśli ktoś śledzi na bieżąco to co dzieje się na rynku, to nie mogło umknąć jego uwadze, że KIA w najbliższym czasie szykuje się do premiery nowej generacji modelu Sportage. Lifting ma swoje uzasadnienie tak naprawdę z dwóch powodów – po pierwsze pokazano już nowe Sorento, które występuje w gamie jako starszy brat Sportage, ale również Hyundai zaprezentował nowe wcielenie dla Tucsona, więc lepiej szybko na to odpowiedzieć. Widzieliśmy już zakamuflowane egzemplarze, które pojawiały się na drogach wokół centrów badawczo-rozwojowych, ale tak naprawdę jeszcze ani razu wcześniej nie było nam dane zobaczyć auta bez kamuflażu. Teraz jednak jeden z grafików postanowił lekko nakreślić możliwą drogę, którą obierze producent.

Sportage

To ci widzimy na filmie i grafikach przypomina nieco zaprezentowane wcześniej Sorento w połączeniu z Hyundaiem. Samochód ma całkiem przemodelowaną sylwetkę, a linia dachu szybko przechodzi w ukośną szybę, co sprawia omylne wrażenia auta a’la Coupe. Tak naprawdę całościowo auto ma dosyć obłe kształty, a dopiero z przodu i z tyłu widać ostre linie. Ciekawie poprowadzono linię szyb, bo o ile na drzwiach przednich i tylnych idzie ona w dosyć prosty sposób, tak w tylnej części szybko pnie się do góry. Taka stylistyka zdaje się podążać za panującymi obecnie w świecie motoryzacyjnym trendami i jest bardzo prawdopodobne, że okaże się kluczem do sukcesu dla Sportage.

Sportage

Odnośnie silników to tutaj ciężko cokolwiek powiedzieć na dzień dzisiejszy. Mówi się, że będą to jednostki z nowego Hyundaia Tucson, więc powinny pojawić się silniki 1.6 zarówno w wersji benzynowej jak i wysokoprężnej. Niemal pewnym jest, że pojawią się w gamie hybrydy, a o 2,5-litrowej jednostce wolnossącej możemy zapomnieć. Raczej nie ma szans na to by do gamy zawitała wersja w pełni elektryczna, bo od tego są inne modele, chociaż nie wykluczone, że na bazie Sportage powstanie takie auto, jednak to sprawa na najbliższe lata, a nie miesiące. Premiera nowej KIA Sportage ma się odbyć w kwietniu 2021 roku, oczywiście jeśli nic się po drodze nie wydarzy.

Foto. AtchaCars

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *